صفحه اصلی
اگرچه که بین دو مفهوم " موفقیت در زندگی " و " خوشبختی در زندگی " تفاوت های زیادی هست و روش های رسیدن به هر کدام از اینها نیز متفاوت می باشد ، اما فصل مشترک و نقطۀ عطف این دو مفهوم ؛ داشتن مهارت های زندگی و توانایی " مدیریت بر زندگی " می باشد . 

 

 

 

اگرچه که بین دو مفهوم " موفقیت در زندگی " و " خوشبختی در زندگی " تفاوت های زیادی هست و روش های رسیدن به هر کدام از اینها نیز متفاوت می باشد ، اما فصل مشترک و نقطۀ عطف این دو مفهوم ؛ داشتن مهارت های زندگی و توانایی " مدیریت بر زندگی " می باشد . انسان در زندگی به دنبال هر هدفی که باشد ، چه خوشبختی و چه موفقیت ، باید به برخی مهارت ها از قبیل مهارت تفکر ، مهارت تنظیم روابط فردی و مهارت هیجانات و احساسات و چنین مفاهیمی مسلط باشد تا بتواند به اهداف خود برسد . این مهارت ها در دومین کارگاه مدیریت زندگی مرکز آرن که با تدریس آقای دکتر محمد رضا سرگلزایی برگزار شده است ، به شرکت کنندگان در کارگاه آموزش داده شد .  

پس از برگزاری کارگاه ۴۵ ساعتۀ روانشناسی تحلیلی یونگ و استقبال گستردۀ مخاطبان از کارگاههای جناب آقای دکتر محمد رضا سرگلزایی ؛ مرکز آرن در ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه سال جاری ، دومین کارگاه آموزشی " مدیریت زندگی " را با تدریس این روانپزشک برجسته و مدرس مهارت های زندگی کشورمان برگزار نمود .

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن ، این کارگاه برای دومین بار و به مدت پانزده ساعت ؛ از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه در سالن همایش های مرکز آرن برگزار شد و در هر روز برگزاری این کارگاه ، یکی از مهارت های سه گانۀ " مدیریت تفکر " ؛ " مدیریت احساسات " و " مدیریت تنظیم روابط با دیگران " به شرکت کنندگان در کارگاه آموزش داده شد .

دکتر محمد رضا سرگلزایی در گفتگو با روابط عمومی مرکز آرن با اشاره به روند آموزش مغز و  روند یادگیری مهارت های مختلف در انسان ؛ گفت :  " اگر مغز به حال خود رها شود و " تعلیم نبیند" توان بالفعلی برای مدیریت زندگی امروزی ندارد .  اما خوشبختانه مغز انسان ظرفیت بالقوه وسیعی برای یادگیری دارد که اگر این ظرفیت فعال شود انسان می تواند به شکل موثری زندگی خود را اداره کند ، از رنج های خود بکاهد و بر لذت هایش بیافزاید . "

این مدرس مهارت های زندگی و نویسندۀ دهها جلد کتاب آموزشی در ادامۀ گفتگو با روابط عمومی مرکز آرن افزود : " دانستن مشکل برای حل آن لازم است اما کافی نیست . این که بدانیم مغز غریزی ما با چه مشکلاتی مواجه است باعث تغییر مغز ما نمی شو د. ما باید در قدم بعدی فنون و تکنیک های جدید را بیاموزیم و آنقدر در موقعیت های فردی و جمعی آن فنون را تمرین کنیم تا دانش (Knowledge) تبدیل به مهارت (Skill) شود. تنها زمانی که "مدارهای جدید عصبی" (Neural circuits) در مغز ایجاد شود، مدیریت بر زندگی امروزی برای ما ممکن می شود. مهارت های زندگی هم به اندازه یادگیری رانندگی، شنا و شطرنج نیاز به مربی حرفه ای و تمرین زیاد دارد . "

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کارگاه و مشاهدۀ سرفصل ها می توانند اینجا را مشاهده کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر ؛ می توانید همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۹  با شماره تلفن های مرکز آرن ( ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱ ) تماس حاصل فرمائید . 

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی