صفحه اصلی

بیش فعالی اختلالی است که در ۵ تا ۸ درصد کودکان دیده می‌شود. این عارضه در پسرها سه برابر دخترها است. کودکان بیش فعال بسیار پرتحرک، بی‌قرار و ناآرام هستند و نمی‌توانند برای مدتی در یک جا آرام بگیرند. دایم در حال راه رفتن، حرکت و جنب و جوش هستند. بی مهابا اشیا را پرت می‌کنند، ظروف را می‌شکنند. ششمین کارگاه آموزش والدین کودکان دارای اختلال بیش فعالی (ADHD) و درمان به کمک نوروفیدبک، با هدف آشنایی والدین با نشانه های اختلال، شیوه های شناسایی و درمانی آن در مرکز آرن برگزار شد.

 

بیش فعالی اختلالی است که در ۵ تا ۸ درصد کودکان دیده می‌شود. این عارضه در پسرها سه برابر دخترها است. کودکان بیش فعال بسیار پرتحرک، بی‌قرار و ناآرام هستند و نمی‌توانند برای مدتی در یک جا آرام بگیرند. دایم در حال راه رفتن، حرکت و جنب و جوش هستند. بی مهابا اشیا را پرت می‌کنند، ظروف را می‌شکنند. ششمین کارگاه آموزش والدین کودکان دارای اختلال بیش فعالی (ADHD) و درمان به کمک نوروفیدبک، با هدف آشنایی والدین با نشانه های اختلال، شیوه های شناسایی و درمانی آن در مرکز آرن برگزار شد.عارضه بیش فعالی اغلب با کم توجهی و نقص در تمرکز همراه است. این نقص باعث می‌شود که کودکان مبتلا، تمرکز و توجه کافی و لازم روی موضوعات نداشته باشند. نمی‌توانند وظایفی که به عهده‌شان است بطور کامل انجام دهند. فراموشکارند و اغلب در یافتن وسایل شخصی‌شان مشکل دارند.

ششمین دورۀ کارگاه آموزش والدین کودکان دارای اختلال بیش فعالی - عدم تمرکز (ADHD) ؛  عصر دیروز در سالن همایش های مرکز آرن با موفقیت برگزار شد . در این کارگاه دو ساعته که با تدریس خانم دکتر المیرا معمار  - روانشناس کودک و نوجوان - برگزار شد ، ایشان ضمن معرفی کامل این اختلال و اثرات این مشکل در زندگی فعلی و آیندۀ کودکان ، به بررسی روش های تشخیص و درمان و مدیریت رفتاری در این کودکان پرداختند و  نکاتی که در ارتباط با کودکان دارای این مشکل باید از سوی این والدین لحاظ شود را به شرکت کنندگان در کارگاه گوشزد نمودند . ایشان همچنین در صحبت های خود به روش درمانی نوروفیدبک ، روش های درمانی مبتنی بر بازتوانی شناختی ، روش های درمانی دارویی ؛ روش های مبتنی بر ذهن آگاهی و  روش های درمانی شناختی - رفتاری (CBT) در درمان این اختلال اشاره کردند و تلاش نمودند که اهمیت درمان جامع و چند منظوره را برای درمان هرچه بهتر و سریعتر کودکان مبتلاء به این اختلال ؛ برای مخاطبان در این کارگاه شرح دهند . جلسه با استقبال بسیار خوب خانواده ها و پرسش و پاسخ های ایشان در ساعت ۶ عصر به کار خود پایان داد .

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، این مرکز تا به امروز پنج دوره کارگاه آموزش والدین کودکان دارای اختلال بیش فعالی (ADHD) را با موفقیت برگزار کرده است و  در خلال این کارگاهها ، تلاش شده است تا  ضمن ارائۀ نتایج آخرین تحقیقات علمی دربارهُ اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز (ADHD)  ؛ به روش های درمانی متدوال این اختلال و خصوصاً نوروفیدبک ، به عنوان یکی از راه های درمانی موثر در این اختلال اشارات کاملی بشود تا شرکت کنندگان در زمینهُ شناخت هرچه بهتر این مشکل و راه های درمان آن به افق های جدیدی برسند .

گفتنی است ، محدودیتی برای حضور کلیۀ علاقه مندان در رشته ها و سنین مختلف وجود ندارد و تلاش شده که مفاهیم به ساده ترین شکل ممکن ارائه شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد :

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمائید.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید .

• از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرید . 

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی