صفحه اصلی
نوروفیدبک یک روش درمانی جدید و بسیار کارآمد در تشخیص و درمان اختلالات روانی و همچنین ارتقاء عملکرد مغزی است که در سالهای اخیر ، هم در جوامع دانشگاهی ، هم در مراکز پژوهشی و هم در کلینیک های درمانی بسیار مورد توجه قرارگرفته و با سرعت زیادی نیز این دانش در حال رشد و همگانی شدن می باشد .

 


نوروفیدبک یک روش درمانی جدید و بسیار کارآمد در تشخیص و درمان اختلالات روانی و همچنین ارتقاء عملکرد مغزی است که در سالهای اخیر ، هم در جوامع دانشگاهی ، هم در مراکز پژوهشی و هم در کلینیک های درمانی بسیار مورد توجه قرارگرفته و با سرعت زیادی نیز این دانش در حال رشد و همگانی شدن می باشد . در این روش ، سیگنال های مغزی توسط تجهیزاتی خاص و الکترودهایی که بر روی سر نصب می شوند ، ثبت شده و سیگنال های مغزی شخص از طریق کامپیوتر به شخص نشان داده شده و با استفاده از یک سری پنجره های درمانی ، بازی های کامپیوتری و استفاده از یک سری اصول کلاسیک و ثابت شدۀ روانشناسی از قبیل شرطی سازی ؛ تغییراتی را در مغز شحص ایجاد می کنند .  به نظر می رسد که یادگیری روش نوروفیدبک برای تمامی کسانی که به نوعی با مسالۀ روان و مغز انسان ارتباط دارند ، اجتناب ناپذیر شده است . بر همین اساس ، مرکز آرن کارگاههای سه روزۀ نوروفیدبک عمومی و دو روزۀ نوروفیدبک پیشرفته را جهت آموزش کامل این فنون به متخصصین و کارگاههای ترویجی چهارساعته ای را جهت آموزش این دانش به عموم مردم در نظر گرفته است و از سال ۸۹ تا امروز ، به صورت منظم این کارگاهها را در شرق کشور برگزار نموده است .    

سیزدهمین دورۀ نوروفیدبک مقدماتی در سه روز و از ساعت ۸ صبح تا ۴ عصر با تدریس آقای دکتر مسعود نصرت آبادی در شهر مشهد برگزار شد . سرفصل های این دوره به شرح زیر بود :

      استفاده از فرمهای ارزیابی مناسب برای جلسه اول و پایش نتایج هر ۱۰ جلسه یکبار

      پیدا کردن نقاط روی سر براساس سیستم ۱۰- ۲۰

      ثبت Base line ۴ گانه در روز اول درمان و ثبت آن

      بررسی وضعیت امواج مغزی جلو- پشت و نیمکره راست- چپ براساس Base line ۴ گانه

      بدست آوردن شاخص توجه (Attention Index)

      ثبت Baseline در ابتدای هر جلسه درمانی

      بررسی آرتیفکت ها پس از ثبت Baseline در هر جلسه

      تشخیص آرتیفکت های مختلف در هنگام درمان با نوروفیدبک

      استفاده از پروتکل های monopolar و bipolar براساس نیاز فرد و تشخیص اختلال

      استفاده از پروتکل های مرتبط با اختلات آموزش داده شده در کارگاه

      کار با آستانه ها ( چگونگی استفاده از آستانه اتوماتیک و Manual ؛ حذف یک آستانه از روند درمان؛ تغییر فرکانس های مربوط به هر آستانه؛ استفاده از سیستم امتیازدهی برای افزایش مهارت فرد)

      تقسیم جلسه براساس نقاط و پروتکل ها به نحوی که حداکثر ۴۵ دقیقه جلسه درمان به طول انجامد.

      گرفتن Trend Report هر ۱۰ جلسه یکبار

      تغییر پروتکل براساس نیاز فرد ( تغییر جای الکترود، نوع مونتاژ و ...)

به شرکت کنندگان در دوره ، گواهینامۀ معتبر آموزشی با قابلیت استعلام آنلاین از طریق سایت مرکز آرن، اعطا شد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با سایر کارگاه های درحال برگزاری می توانند با شماره تلفن های  ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱ تماس و یا به فهرست کارگاه های آموزشی مراجعه نمایند.

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی