صفحه اصلی
دومین کارگاه مغز و مهارت مرکز جامع آرن با تلفیق هنر تئاتر کودک و مفاهیم روانشناختی برای اولین بار درکشور با حضور همزمان روانشناس و کارگردان تئاتر، در طول فرایند آموزش برگزار می گردد. این کارگاه با هدف ارتقای عملکرد کودکان و نوجوانان و در راستای روانشناسی سلامت، جامعه مورد نظر خود را کودکان و نوجوانانی می داند که از اختلال خاصی رنج نمی برند و عملکرد رفتاری و بهره هوشی مطلوب و رو به بالا دارند.

 

دومین کارگاه مغز و مهارت مرکز جامع آرن با تلفیق هنر تئاتر کودک و مفاهیم روانشناختی برای اولین بار درکشور با حضور همزمان روانشناس و کارگردان تئاتر، در طول فرایند آموزش در حال برگزاری می باشد. این کارگاه با هدف ارتقای عملکرد کودکان و نوجوانان و در راستای روانشناسی سلامت، جامعه مورد نظر خود را کودکان و نوجوانانی می داند که از اختلال خاصی رنج نمی برند و عملکرد رفتاری و بهره هوشی مطلوب و رو به بالا دارند. یکی از اهداف این کارگاه هر چه توانمندتر کردن فرد برای آمادگی هرچه بیشتر آن در مراحل بعدی رشد می باشد؛ پرورش هر چه بیشتر استعدادهای بالقوه کودک و نوجوان توسط بازی های خلاقانه ای که توسط گروه یا خود شخص ساخته می شود، از دیگر اهداف این کارگاه آموزشی می باشد. کودک در این دوره به شناختی ازمیزان" اعتماد بنفس" خود میرسد و با استفاده از مهارتهای تعامل باگروه، در قالب بازیهای نمایشی، راههای ارتقای آن را تمرین می کند. همچنین در این دوره با استفاده از تکنیک های مایندفولنس در روانشناسی، وی آشناتر به بدن، ذهن، افکار و رفتار خود خواهد شد و این فرایند منجر به بهبود  در تصمیم سازی و مدیریت رفتاری در آینده خواهد گردید. در این کارگاه برای کودکان و نوجوانان این فرصت ایجاد می شود که هر چه بهتر بتوانند احساسها و عواطف خود را بشناسند و شناخت بهتری نسبت به خواسته های واقعی خود پیدا کنند و همچنین این شناخت را هر چه بهتر در خدمت تعامل سازنده با محیط قرار دهند و به شیوه ای کارآمدتر از گذشته، در جهت رشد و موفقیت خود و دیگران گام بردارند.

دومین کارگاه آموزشی مغز و مهارت در ۱۶ ساعت ( ۸ جلسۀ دو ساعته ) با تدریس آقای عرفان شیرنگی (کارگردان تئاتر) و آقای دکتر مصطفی دریادار (روانشناس) از تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر در سالن تئاتر شمایل واقع در مشهد- خیابان سناباد - بین سناباد ۴۵ و ۴۷ در حال برگزاری می باشد. 

مفاهیم آموزشی مورد بررسی در کارگاه به شرح ذیل می باشد:

   - پرورش مهارت های تعامل با گروه

   - بکارگیری تکنیک های مایندفولنس در نمایش

   - بهبود عملکرد ذهنی از طریق هنرهای نمایشی

   - ایجاد تفکر خلاق و گسترش آن در فعالیت های عملی

   - پرورش استعداد و خلاقیت با توجه به یافته های نوروساینس

   - بهره مندی از تعامل بین هنرمند و روانشناس در فرایند آموزش

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آیندۀ مرکز آرن می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

    به بخش کارگاه های آموزشی مراجعه نمایند.

    همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

    با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

    از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

    در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی