صفحه اصلی

بیش فعالی اختلالی است که در ۵ تا ۸ درصد کودکان دیده می‌شود. این عارضه در پسرها سه برابر دخترها است. کودکان بیش فعال بسیار پرتحرک، بی‌قرار و ناآرام هستند و نمی‌توانند برای مدتی در یک جا آرام بگیرند. دایم در حال راه رفتن، حرکت و جنب و جوش هستند. بی مهابا اشیا را پرت می‌کنند، ظروف را می‌شکنند. 

 

بیش فعالی اختلالی است که در ۵ تا ۸ درصد کودکان دیده می‌شود. این عارضه در پسرها سه برابر دخترها است. کودکان بیش فعال بسیار پرتحرک، بی‌قرار و ناآرام هستند و نمی‌توانند برای مدتی در یک جا آرام بگیرند. دایم در حال راه رفتن، حرکت و جنب و جوش هستند. بی مهابا اشیا را پرت می‌کنند، ظروف را می‌شکنند. اختلال بیش فعالی یکی از رایج ترین شرایط دوران کودکی ذهنی تشخیص داده می شود. بیشتر علائم این بیماری در قبل از سن ۷ سالگی وجود دارد و این علائم عبارتند از ( بی توجهی، بیش فعالی و رفتار تکانشی ) این علائم می تواند تا بزرگسالی هم ادامه یابد هیچ علت خاصی هم برای این بیماری گزارش نشده است. کمبود کلسیم ممکن است باعث بیش فعالی شود. مصرف بعضی غذاهای آلرژی زا مانند (طعم دهنده ها، تخم مرغ، گندم، رنگ ها و ذرت سویا، قهوه و چای ) می تواند باعث بیش فعالی شود والدین میتوانند با دادن آن غذا وحذف آن ازبرنامه ی غذایی متوجه میشوند که آیا باعث بیش فعالی شده است یا خیر.

اولین دورۀ کارگاه آموزشی بیش فعالی و تغذیه ویژه والدین ؛  عصر روز دوشنبه مورخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۷ الی ۱۹ در سالن همایش های مرکز آرن با موفقیت برگزار شد . در این کارگاه دو ساعته که با تدریس خانم مونا مروارید  - کارشناس تغذیه و خانم زهره نوروزی - نوروتراپیست و درمانگر کودکان بیش فعال برگزار شد.

گفتنی است ، محدودیتی برای حضور کلیۀ علاقه مندان در رشته ها و سنین مختلف وجود ندارد و تلاش شده که مفاهیم به ساده ترین شکل ممکن ارائه شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد :

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمائید.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشید .

• از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرید . 

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی