صفحه اصلی
به گزارش روابط عمومی مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، اولین کارگاه آموزش "ذهن آگاهی" ؛ با تدریس آقای دکتر مصطفی دریادار ( روانشناس) در مرکزآرن ؛ در 12 ساعت ( 8 جلسۀ یک و نیم ساعته ) یک شنبه  های هر هفته از ساعت 18 الی 19:30 برگزار شد که با استقبال مخاطبان مرکز آرن مواجه شد .

 

 

یکی از بارزترین خصوصیاتی که ما امروزه در جوامع انسانی شاهد آن هستیم پدیده ی خودکار بودن و خودکار شدن است. شاید عمیق ترین جلوه ی آن را در رشد بی حد و حصر تکنولوژی دانست که در قرن اخیر نسبت به عمر بشر، پدیده ای غیر قابل مقایسه است!! دنیای حاضر بواسطه ی رشد عناصر کلیدی اش (مانند اقتصاد، سیاست، دانش، تکنولوژی و...) دستخوش تغییراتی بنیادی شده که چهارچوبهای بشر امروزی را نسبت به قبل بسیار متمایز نموده است؛ چهارچوبهایی که بشر بوسیله آن خود، نزدیکان، محیط بیرونی و دیگران را شناسایی کرده و برای ادامه زندگی با آنها ارتباط برقرار می کند. فاکتوری که اکثر اندیشمندان بر سر آن اتفاق نظر دارند پدیده ی "سرعت" در جوامع امروزی است. وقتی عناصر در یک سیستم با سرعتی بسیار بیشتر نسبت به گذشته کار می کنند طبیعتا نیازمند دقت بالاتر و ناگزیر خودکاری بیشتر و تامل کمتر هستند. در این میان انسان با خصوصیات و ویژگی های منحصر بفردش که موجبات بقا و پیشرفتش را فراهم کرده است؛ دچار بدکارکردی هایی می شود که نمود آن را می توان با مرور اختلالات حوزه ی روانشناسی و روانپزشکی و بطور ویژه در رفتارهای پیشرونده ی خودآسیب رسان که در روانشناسی سلامت مطرح است، مشاهده نمود.
دانشمندان، محققان و در مانگران حوزه ی روانشناسی و روانپزشکی از دیرباز به دنبال بهبود و سلامت زندگی روانشناختی بشر بوده و برای این مهم روشها و ابزار متفاوتی را بکار برده اند. از جدیدترین و کارآمدترین رویکردهایی که می توان برای ارتقای سطح سلامت روان به کار گرفت روش مایندفولنس یا ذهن آگاهی است.
ذهن آگاهی به طور بسیار خلاصه باعث می شود افکار ، احساسات و هیجانها به محض بروز، مشاهده شوند و از فرمول خودکار و شاید ناکارآمد قبلی پیروی نکرده و پس از آن اجازه ورود به فضای زندگی پیدا کنند. ذهن آگاهی را می توان از طریق تمرینهای توجه هدایت شده آموخت. این فرایند موجب کشف الگوهای فکری و هیجانی ای خواهد شد که افراد به طور خودکار در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می دهند. الگوهایی که ممکن است باعث رنج خود یا دیگران در مسیر زندگی شده و یا حتی برای رسیدن به اهداف، موانع غیر قابل حلی پیش رویمان ایجاد کرده باشد. ذهن آگاهی به ما کمک می کند تا این الگوها را شناسایی کرده و در جهت بهبود و تغییر آنها گامهای موثری برداریم.

 

کارگاه آموزشی "ذهن آگاهی"  با هدف کشف الگوهای فکری و هیجانی به مخاطبان مرکزجامع آرن ؛ به مدت ۱۲ ساعت، با تدریس جناب آقای دکتر مصطفی دریادار ( روانشناس)در محل سالن همایش های مرکز  جامع آرن برگزار شد. سرفصل های مورد بررسی در کارگاه به شرح ذیل بود :
- پرورش آگاهی
- بهبود رابطه
- مقابله و پیشگیری از عود افسردگی
- کنترل اضطراب و استرس
- توانمند سازی خلاقیت و ایده پروری


جهت  کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آیندۀ مرکز آرن می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

    همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

    با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

    از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

    در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی