صفحه اصلی
وقتی می گوئیم " قلبم شکست " و یا " آدم عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود " و از چنین واژه هایی استفاده می کنیم ؛ در واقع داریم از استعاره ها در انتقال منظورمان به مخاطب استفاده می کنیم . ذهن ما و روان ما متشکل از صدها و هزاران استعاره این چنینی است که مجموعۀ این استعاره های ذهنی و برخی مولفه های دیگر در مجموع " شخصیت " و " من " هر کدام از ما را می سازند .

 نخستین کارگاه آموزشی مغز و استعاره با تدریس دکتر حسین دباغ که از مردادماه 96 در مرکز آرن آغاز شده بود ، در طی ده هفته و در عصر روز 13 آبان 1396 به کار خود پایان داد .

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن و به نقل از مدرس این کارگاه ؛ چه وقتی انسانی می خواهد ازدواج موفقی داشته باشد .... چه وقتی می خواهد شغل مناسبی انتخاب کند ... چه وقتی می خواهد ارتباط سالمی با دیگری برقرار کند .... یا وقتی می خواهید فرزند اش را خوب تربیت کند و خلاصه هر کاری که می خواهید در زندگی انجام دهد ؛ به آگاهی از شخصیت و ذهن خود و طرف مقابل اش به شدت نیاز پیدا می کند . بخش زیادی از ناکامی ها و افسردگی های موجود در جامعۀ امروز ما ناشی از بی توجهی به همین مسائل است . کارگاه آموزشی " مغز و استعاره " که در مرکز آرن برگزار شد ، تلاش داشت که به کالبدشکافی این موضوع در مغز انسان بپردازد و مخاطبینی از طیف های مختلف تحصیلی و اجتماعی در این کارگاه شرکت کردند .برای مشاهده کلیپی تصویری از این کارگاه ؛ اینجا را ببینید .

برنامۀ قبلی دکتر دباغ در مرکز آرن " کارگاه عصب شناسی اخلاق و مغز شناسی اخلاقی " بود که با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

برنامۀ بعدی کارگاهی ایشان در مرکز آرن نیز " روان‌درمانی اگزیستانسیال (به انگلیسی : Existential psychotherapy) " خواهد بود که جزئیات آن در همین کانال و سایت مرکز آرن اطلاع رسانی خواهد شد .

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آیندۀ مرکز آرن می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

    به بخش کارگاه های آموزشی مراجعه نمایید.

    همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

    با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

    از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

    در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی