صفحه اصلی
همۀ ما با واژۀ " ناخودآگاه " آشنا هستیم ؛ بدون اینکه شاید درک درستی از آن داشته باشیم . به زبان ساده ناخودآگاه بخشی از روان ماست که بیش از 80 درصد رفتارها و اعمال ما را کنترل می کند . پروسۀ روان درمانی در تعریفی ساده به معنای " آگاهانه و ارادی و عقلانی کردن " قسمت هایی از ناخودآگاه ماست که باید به " خودآگاه " مبدل شود . ناخودآگاه در طول عمر ما بر اساس فرآیندهای مختلفی شکل می گیرد ( از جمله نظام تربیتی خانوادگی ما ؛ اثرات رسانه ها و ... ) .

همۀ ما با واژۀ " ناخودآگاه " آشنا هستیم ؛ بدون اینکه شاید درک درستی از آن داشته باشیم . به زبان ساده ناخودآگاه بخشی از روان ماست که بیش از 80 درصد رفتارها و اعمال ما را کنترل می کند . پروسۀ روان درمانی در تعریفی ساده به معنای " آگاهانه و ارادی و عقلانی کردن " قسمت هایی از ناخودآگاه ماست که باید به " خودآگاه " مبدل شود . ناخودآگاه در طول عمر ما بر اساس فرآیندهای مختلفی شکل می گیرد ( از جمله نظام تربیتی خانوادگی ما ؛ اثرات رسانه ها و ... ) . مغز ما برای اینکه این اطلاعات ورودی به ناخودآگاه را بتواند برای خود قابل فهم کند ، دست به " استعاره سازی " می زند . این استعاره ها به مرور شکل می گیرند و رفته رفته روان ما را در اختیار خود می گیرند ؛ طوری که گویی روان ما جز استعاره هایی که در ذهن مان داریم نیست . برخی نظریه پردازان معتقدند که با شناسایی " استعاره های درون ذهن مان " می توانیم به کالبد شکافی و شناخت بهتری از خود برسیم . این کارگاه قرار است به واکاوی استعاره های شخصی و جمعی ذهن ما بپردازد تا به وسیلۀ آن بتوانیم به خودشناسی و خودآگاهی بیشتری برسیم و بتوانیم ناخودآگاه مان را بیشتر از قبل به خودآگاه مبدل کنیم .

به گزارش روابط عمومی مرکز آرن اولین کارگاه آموزشی "خود آگاهی" با تدریس آقای دکتر محمدرضا سرگلزایی در روز جمعه ۲۶ آبان و یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ به مدت ۱۲ ساعت در سالن همایش های یونس  واقع در محل مرکز برگزار گردید.

سر فصل های این کارگاه به شرح زیر می باشد :

۱. روانشناسی قصه محور : جورج کلی - ریتا شارون

2 . در روایت از خویشتن (Metaphors) خود آگاهی بر مبنای استعاره ها

3 . در روایت از خویشتن (Plots) خود آگاهی بر مبنای پی رنگ ها

4 . در روایت از خویشتن (Characters)خود آگاهی بر مبنای کاراکترها

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های آیندۀ مرکز آرن می توانند از طریق زیر با مرکز آرن در ارتباط باشند :

    به بخش کارگاه های آموزشی مراجعه نمایید.

    همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

    با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند .

    از طریق عضویت در خبرنامۀ آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند .

    در کانال رسمی مرکز آرن در تلگرام عضو شوند .

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی