صفحه اصلی
سومین کارگاه "مهارت‌های ارتباطی با نوجوانان" با تدریس آقای دکتر عباس ناظمیان در مرکز جامع آرن برگزار گردید؛ و موضوعاتی از قبیل نوجوانی به عنوان یک بحران، بهبود روابط، روش‌های تقویت رفتار مطلوب، قانون گذاری و دستور دادن، مدیریت رفتار نامطلوب و مهارت‌های اجتماعی و هیجانی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ سومین کارگاه "مهارت‌های ارتباطی با نوجوانان" روزهای چهارشنبه از تاریخ 13 دی ماه تا 18 بهمن ماه سال 1396، به مدت 12 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

 

در این کارگاه؛ دکتر عباس ناظمیان (روانپزشک، فلوشیپ فوق تخصصی روان درمانی و روانکاوی) با اشاره به سرفصل‌های زیر:

1- نوجوانی به عنوان یک بحران

2- بهبود روابط

3- روش‌های تقویت رفتار مطلوب

4- قانون گذاری و دستور دادن

5- مدیریت رفتار نامطلوب

6- مهارت‌های اجتماعی و هیجانی

توضیحات مبسوطی در مورد مهارت‌های ارتباطی با نوجوانان به شرکت‌کنندگان در کارگاه ارائه دادند.

از نظر سنی نوجوانی به دوران ۱۱ تا ۱۹ سالگی گفته می‎شود و از نظر توصیفی به زمانی گفته می‎شود که شخص هنوز وابسته به خانواده است. یعنی یک فرد ۲۶ ساله هم می‎تواند هنوز یک نوجوان باشد. نوجوانی با "بلوغ" شروع می‎شود و با به "استقلال رسیدن" تمام می‎شود .عاشق شدن فرآیندی است که طی آن نوجوان خودانگاره‌ی پراکنده‌ی خود را به معشوق، فرافکنی می‎کند و به تدریح شکل مشخصی به خودانگاره خود می‎دهد. در این کارگاه به پاسخ سؤالاتی از قبیل "در برابر نگاه‌های جنسی نوجوان چه باید کرد؟، چرا نوجوان به یکباره تغییر رفتار می‎دهد؟، چرا به یکباره فاصله ما با نوجوان مان زیاد می‎شود؟، چه موقع برای نوجوان موبایل بخریم؟، بر استفاده او از تلگرام چگونه نظارت کنیم؟، نحوه دخالت ما در بی نظمی اتاق نوجوانمان چگونه باید باشد؟ آیا ما حق داریم اتاق نوجوان مان را مرتب کنیم؟ همانندسازی و الگوبرداری نوجوان از هنرپیشه‌ها و بازیگران را چگونه مدیریت کنیم؟" پرداخته شد و نکات ارزشمندی در خصوص ارتباط گرفتن با نوجوانان به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

این کارگاه توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی