صفحه اصلی
سومین کارگاه آموزشی"فرزندپروری کارآفرینانه" با محوریت تربیت نوجوانان با ذهن و مغزی کارآفرین و نوآور با استفاده از یافته‌های علوم شناختی، با تدریس آقای مهندس محمد حسین خاکسار در مرکز جامع آرن برگزار گردید؛ و موضوعاتی از قبیل مقدمه‌ای بر"ناخودآگاه اقتصادی" و شکل‌گیری ذهن اقتصادی ما، مقدمه‌ای بر "کارآفرینی در ایران" و روش‌های آن، کارآفرینی به مثابه‌ی "سبک زندگی"، نوجوانی؛ هویت طلبی و رفتارهای پرخطر، مغز نوجوان و روش‌های ایجاد تغییر در آن، مبانی اقتصاد خرد و آینده‌ی کسب و کارهای نو در ایران، واکاوی مفهوم انواع سرمایه و روش‌های سرمایه‌سازی، ویژگی‌های شخصیتی؛ شناختی و رفتاری نوجوانان، ویژگی‌های شخصیتی؛ شناختی و رفتاری کارآفرینان، چگونه نوجوان را با کارآفرینی آشنا کنیم؟، بررسی موردی: زندگی سه نوجوان کارآفرین و تمرین و کار عملی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ سومین کارگاه آموزشی"فرزندپروری کارآفرینانه" در مورخ 16 و 17 اسفند ماه سال 1397، به مدت 12 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

 

در این کارگاه؛ مهندس محمد حسین خاکسار (مدیر و پژوهشگر مطالعات میان رشته‌ای در مرکز جامع آرن) با اشاره به سرفصل‌های زیر:

1- مقدمه‌ای بر"ناخودآگاه اقتصادی" و شکل‌گیری ذهن اقتصادی ما

2- مقدمه‌ای بر "کارآفرینی در ایران" و روش‌های آن

3- کارآفرینی به مثابه‌ی "سبک زندگی"

4- نوجوانی، هویت‌طلبی و رفتارهای پرخطر

5- مغز نوجوان و روش‌های ایجاد تغییر در آن

6- مبانی اقتصاد خرد و آینده‌ی کسب و کارهای نو در ایران

7- واکاوی مفهوم انواع سرمایه و روش‌های سرمایه‌سازی

8- ویژگی‌های شخصیتی، شناختی و رفتاری نوجوانان

9- ویژگی‌های شخصیتی، شناختی و رفتاری کارآفرینان

10- چگونه نوجوان را با کارآفرینی آشنا کنیم؟

11- بررسی موردی: زندگی سه نوجوان کارآفرین

12- تمرین و کار عملی

توضیحات مبسوطی در مورد این که چگونه می‌توان با استفاده از یافته‌های علوم شناختی، نوجوانانی با ذهن و مغزی کارآفرین تربیت کرد؛ به شرکت‌کنندگان در کارگاه ارائه دادند.

مشکلات عمده‌ی دوران نوجوانی چیست؟ بحران هویت!!! چه بخواهیم و چه نخواهیم، امروز بسیاری از ابزارهای قدیمی هویت‌بخشی به نوجوان (مانند رسانه‌های رسمی، سنت، مدرسه، خانواده، بزرگترهای فامیل و...) به هزاران دلیل بخش عمده‌ی کارکرد و اثربخشی خود را از دست داده‌اند. می‌توان با تقویت روحیه‌ی کارآفرینی و سبک زندگی کارآفرینانه در نوجوانان، هم به نوجوان کمک کرد که هویت گمشده‌ی خود را پیدا کند و هم برای آینده‌ی تحصیلی و شغلی خود از همین امروز برنامه‌ریزی کند.

این کارگاه توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی