صفحه اصلی
ششمین کارگاه "کاربرد نقشه مغزی در تشخیص و درمان اختلالات روانپزشکی و ارزیابی مؤلفه‌های شناختی (توجه، تمرکز، حافظه و ...)"، با تدریس دکتر مسعود نصرت آبادی در مرکز جامع آرن برگزار گردید؛ و موضوعاتی از قبیل شناسایی سیستم بین‌المللی 20-10؛ نحوه اتصال الکترودها؛ ثبت EEG، ثبت EEG در حالات مختلف؛ آرتیفکت‌ها و تأثیر آن‌ها بر نوار خام، آشنایی با سخت افزار و نرم افزار؛ آشنایی با اصطلاحات فنی، ویرایش و تحلیل EEG؛ تهیه گزارش اولیه از EEG وQEEG، تحلیل EEG کمی: مونتاژهای مختلف، توان مطلق، توان نسبی، ناقرینگی، هم نوسانی، انواع دیتابس‌های نرمال و غیره، تحلیل QEEG؛ تفسیر یافته‌ها و گزارش‌ها، تمرین عملی- نوشتن نتایج و گزارش و بررسی و درک رابطه بین سیگنال‌های EEG و رفتار؛ فنوتیپ‌های EEG مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ ششمین کارگاه "کاربرد نقشه مغزی در تشخیص و درمان اختلالات روانپزشکی و ارزیابی مؤلفه‌های شناختی (توجه، تمرکز، حافظه و ...)"، در مورخ 27 و 28 تیر ماه سال 1398، به مدت 16 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

 

در این کارگاه؛ دکتر مسعود نصرت آبادی (عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران و مدرس بین‌المللی درمان‌های تکنولوژیک) با اشاره به سرفصل‌های زیر:

1- شناسایی سیستم بین المللی 20-10؛ نحوه اتصال الکترودها؛ ثبت EEG 

2- ثبت EEG در حالات مختلف، آرتیفکت‌ها و تأثیر آن‌ها بر نوار خام

3- آشنایی با سخت افزار و نرم افزار، آشنایی با اصطلاحات فنی

4- ویرایش و تحلیل EEG؛ تهیه گزارش اولیه از EEG وQEEG 

5- تحلیل EEG کمی: مونتاژهای مختلف، توان مطلق، توان نسبی، ناقرینگی، هم نوسانی، انواع دیتابس‌های نرمال و غیره

6- تحلیل QEEG، تفسیر یافته‌ها و گزارش‌ها

7- تمرین عملی- نوشتن نتایج و گزارش

8- بررسی و درک رابطه بین سیگنال‌های EEG و رفتار، فنوتیپ‌های EEG

توضیحات مبسوطی در مورد کاربرد نقشه مغزی یا الکتروانسفالوگرافی کمی یا QEEG در ارزیابی و درمان اختلالات روانپزشکی، به شرکت‌کنندگان در کارگاه ارائه دادند. 

این کارگاه توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی