صفحه اصلی
نهمین و دهمین کارگاه آموزشی از مجموعه کارگاه‌های خودشناسی- "خودشناسی با آزمون‌های فرافکن"، با تدریس دکتر محمدرضا سرگلزایی در مرکز جامع آرن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ نهمین و دهمین کارگاه آموزشی از مجموعه کارگاه‌های خودشناسی- "خودشناسی با آزمون‌های فرافکن"، در مورخ 10 و 11 مرداد ماه سال 1398، به مدت 10 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

 

در این کارگاه؛ دکتر محمدرضا سرگلزایی (روانپزشک و روان درمانگر) توضیحات مبسوطی در خصوص خودشناسی، به شرکت‌کنندگان در کارگاه ارائه دادند.

همه‌ی ما یک سیستم پیچیده‌ی ناپیدا در ذهن‌مان داریم که از کودکی در ذهن ما شکل می‌گیرد و رفته رفته که بزرگ می‌شویم و بدون این که از محتوای آن اطلاعی داشته باشیم؛ بخش اعظم زندگی، رفتار، اعتقادات، هیجانات و ... ما را کنترل و شکل‌دهی می‌کند. به این سیستم ذهنی پیچیده، "ناخودآگاه" یا unconscious می‌گویند. دانش روانپزشکی و روانکاوی، برای فهم محتوی این ناخودآگاه یک سری روش‎هایی را پیشنهاد می‎دهد: رجوع به رویاهای فرد در حین خواب، یا استفاده از یک سری آزمون‎های فرافکن که محتویات ناخودآگاه ما را برون ریزی می‎کند. فهم ناخودآگاه و آن چه که بی اختیار و ناآگاهانه بسیاری از رفتارهای ما را شکل می‌دهد به شناخت بهتر خودمان می‌انجامد. خودشناسی به ما کمک می‌کند که با بسیاری از مشکلات خودمان آشنا شویم، درک بهتری از روابط‌مان با دیگران پیدا کنیم؛ به آرامش و صلح بیشتری با خودمان برسیم و در مجموع زندگی با کیفیت‌تر و سالم‌تری داشته باشیم. تمام تلاش دانش روانپزشکی و روانشناسی، کمک به فهم بهتر هر انسانی از ناخودآگاه خودش و آگاهی دادن و روشن کردن بخش‌هایی از "ناخودآگاه" انسان است. به این فرآیند insight دادن یا "بصیرت افزایی" می‌گویند. در این کارگاه از شرکت کنندگان یک سری آزمون قلم کاغذی گرفته شد و پس از آن، آزمون‌ها بدون نام بردن از فرد و با حفض حریم شخصی افراد تحلیل شدند. این کار موجب شد فرد با نحوه‌ی تحلیل آزمون‌ها به خوبی آشنا و ضمن آشنا شدن با ناخودآگاه خودش، از بسیاری از اسرار ناخودآگاه و مکانیزم‌های روانی در انسان مطلع شود.

این کارگاه توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی