صفحه اصلی
کارگاه هفتم "سیگنالینگ بین سلولی و انتقال سیناپسی" از مجموعه کارگاه‌های صد ساعته‌ی "مغز خوانی"، با تدریس دکتر علی مقیمی در مرکز جامع آرن برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع آرن؛ کارگاه هفتم "سیگنالینگ بین سلولی و انتقال سیناپسی" از مجموعه کارگاه‌های صد ساعته‌ی "مغز خوانی"، در مورخ 22 آبان ماه سال 1398، به مدت 3 ساعت در مرکز جامع آرن و در سالن همایش‌های یونس برگزار شد.

 

 

در این کارگاه، که ادامه‌ی مباحث بنیادی و مولکولی عملکرد سلول‌های عصبی (ادامه‌ی کارگاه ششم) بود، دکتر علی مقیمی (مغزپژوه، نوروفیزیولوژیست و استاد تمام دانشگاه فردوسی مشهد)، به موضوع انتقال سیناپسی سیگنال‌های عصبی پرداختند و سپس ویژگی‌ها و رفتار کانال‌های غشاهای پس‌سیناپسی، اینتگراسیون و مدولاسیون سیناپتیک در سیستم عصبی مرکزی را بررسی کردند. در بخش پایانی نیز به فرآیندهای شیمیایی آزادسازی ناقل‌های عصبی، انواع نوروترانسمیترها، بررسی مکانسیم‌ عمل داروها و خصوصاً مواد شیمیایی روانگردان پرداخته شد.

این کارگاه توسط واحد رسانه‌ی مرکز جامع آرن فیلم‌برداری و تدوین شده است و نسخه‌ی کامل آن بر روی یک عدد DVD قابل ارائه به علاقه‌مندان می‌باشد. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه‌های آینده‌ی مرکز جامع آرن و تهیه‌ی DVD های آموزشی، می‌توانند از طریق زیر با ما در ارتباط باشند:

• به بخش کارگاه‌های آموزشی مراجعه نمایند.

• از طریق عضویت در خبرنامه‌ی آرن در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مرکز قرار بگیرند.

• در کانال تلگرام arencenter@ عضو شوند.

• همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره‌های ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمایند.

• با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در تماس باشند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی