صفحه اصلی
بازی شایع ترین عملکرد دورۀ کودکی است . بازی و اسباب بازی ؛ یکی از مهم ترین ابزاری است که والدین می توانند به راحتی از طریق آن با کودک خود ارتباط برقرار کرده و به رشد بهینه و سالم فرزند خود کمک کنند . تا چندی قبل اعتقاد بر این بود که " بازی زبان دنیای کودکی است " . این جمله بدین معنا است که هر آنچه لازم است در دورۀ کودکی و خصوصاً در زمینۀ رشد و تحول روانی کودک رخ دهد ، بایستی در قالب ( بازی ) شکل گیرد .

 

بازی شایع ترین عملکرد دورۀ کودکی است . بازی و اسباب بازی ؛ یکی از مهم ترین ابزاری است که والدین می توانند به راحتی از طریق آن با کودک خود ارتباط برقرار کرده و به رشد بهینه و سالم فرزند خود کمک کنند . تا چندی قبل اعتقاد بر این بود که " بازی زبان دنیای کودکی است " . این جمله بدین معنا است که هر آنچه لازم است در دورۀ کودکی و خصوصاً در زمینۀ رشد و تحول روانی کودک رخ دهد ، بایستی در قالب ( بازی ) شکل گیرد . متاسفانه عدم توجه به این مهم ، اثرات نامطلوب فراوانی در بلند مدت و در روند شکل گیری شخصیت کودک به دنبال خواهد داشت . بنابراین تربیت کودکی متعادل تنها در سایۀ شناخت و استفاده صحیح و هدف دار از این ابزار ( بازی و اسباب بازی ) ممکن خواهد بود . تا به امروز هیچگاه به والدین در مورد این مسائل ، یعنی شناخت بازی ؛ روانشناسی بازی ، نحوۀ درست انتخاب اسباب بازی برای کودک و چنین مفاهیمی اطلاع رسانی نشده و آموزش های لازم به ایشان داده نشده است . مرکز آرن بنا به رسالت علمی - درمانی خود ؛ با برگزاری این سلسله کارگاهها تلاش دارد که مخاطبین خود را با برخی از وجوه مقولۀ بازی آشنا کرده و راه کارهایی برای یاری به کودکان در مسیر رشد و بالندگی شان ارائه دهد .

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، دومین دوره کارگاه شناخت بازی در مرکز آرن با موفقیت برگزار شد. این کارگاه در ۸ ساعت ( ۴ جلسۀ دو ساعته ) و با تدریس دکتر نادر بلوچ نژاد، دکترای طب تکمیلی گرایش روانشناسی برگزار شد . در این کارگاه ، سرفصل های زیر آموزش داده شد :

 آشنایی با نظریه های مربوط به بازی

 معیارهای بازی

 اهداف بازی

 ویژگی های اسباب بازی مناسب

 بازی های جسمی

 بازی های شناختی

 بازی های اجتماعی

 بازی های خلاق

 بازی های عاطفی

 بازی های کامپیوتری

 اجرای برخی از بازی ها

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با سایر کارگاه های درحال برگزاری می توانند با شماره تلفن های  ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱ تماس و یا به فهرست کارگاه های آموزشی مراجعه نمایند.

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی