صفحه اصلی
یونگ در زمره‌ی نخستین اندیشمندانی بود که از راه همفکری با فروید به شکل‌گیری و بیان مفاهیم نظریه‌ی روانکاوی یاری رساند، ولی متعاقباً راه خود را از راه استاد جدا کرد و مکتب جدیدی را با نام «روانشناسی تحلیلی» بنیاد گذاشت. او در عین این‌که بر وجود ضمیر ناخودآگاه صحّه می‌گذارد، قائل به گونه‌ای دیگر از ضمیر ناخودآگاه نیز هست که مخزن گرایش‌ها و افکار مشترک در نزد همه‌ی ابناء بشر است. 

 

یونگ در زمره‌ی نخستین اندیشمندانی بود که از راه همفکری با فروید به شکل‌گیری و بیان مفاهیم نظریه‌ی روانکاوی یاری رساند، ولی متعاقباً راه خود را از راه استاد جدا کرد و مکتب جدیدی را با نام «روانشناسی تحلیلی» بنیاد گذاشت. او در عین این‌که بر وجود ضمیر ناخودآگاه صحّه می‌گذارد، قائل به گونه‌ای دیگر از ضمیر ناخودآگاه نیز هست که مخزن گرایش‌ها و افکار مشترک در نزد همه‌ی ابناء بشر است. هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی شرکت کنندگان با اندیشه‌ی یونگ و بدست آوردن چشم سوم ، رسیدن به شهود ،  فهم و پذیرش دنیای درون و معنا دادن به رنج دنیای بیرون و درک زخم های درونی و بیداری قهرمان درون است.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع توانبخشی و توانمند سازی آرن، اولین دوره کارگاههای آموزشی خودشناسی مبتنی بر روانشناسی تحلیلی یونگ مرکز آرن ؛ در ۱۶ ساعت ( ۸ جلسۀ دو ساعته )، یکشنبه های هر هفته، ساعت ۱۸ الی ۲۰  از تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه تا ۷ تیر ماه سال ۱۳۹۴ توسط آقای عبدالله مروارید برگزار شد . 

سرفصل های دوره به شرح ذیل بود:

۱- یونگ که بود و چه اندیشه ای داشت؟

۲- از ولیعهدی روانکاوی فرویدی تا دشمن (از رفاقت یونگ و فروید تا رقابت)

۳- مفهوم روان و شخصیت و ریشه فردیت از منظر یونگ

۳- سایه ها چه می گویند و چه کارکردی دارند؟ (وقتی رفتارمان دست خودمان نیست)

۴- ماسک ها و نقاب ها

۵- ناخودآگاه شخصی و ناخودآگاه جمعی

۶- آرکی تایپ ها و تاثیرشان بر انسان

۷- عقده ها و کارکرد مثبت و منفی عقده ها

۸- سفری از (من) به (خویشتن)

۹- همزمانی چیست؟

۱۰- تیپ های شخصیتی در نظریه یونگ

۱۱- شناخت انواع مردان و انواع زنان از منظر یونگ

۱۲- شناخت و تحلیل رویا و خواب در نظریه یونگ

۱۳- رابطه زن و مرد، ازدواج و بحران میانسالی

لازم به ذکر است، گواهینامه های معتبر آموزشی قابل پیگیری به صورت آنلاین به شرکت کنندگان کارگاه اعطا شد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با سایر کارگاه های درحال برگزاری می توانند با شماره تلفن های  ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱ تماس و یا به فهرست کارگاه های آموزشی مراجعه نمایند.

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی