صفحه اصلی
 شکل گیری شخصیت در یک انسان ؛ طی سالها و در اثر مولفه های مختلفی روی می دهد . شخصیت، بیانگر آن دسته از ویژگی‌های فردی است که شامل الگوهای ثابت فکری، عاطفی و رفتاری است . مسائل ژنتیکی ، تاثیرات محیطی ، نظام تربیتی والدین و فراز و نشیب های دوران بلوغ و برخی مسائل جنسی و جنسیتی ، از عوامل بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت در انسان هستند . اگر به هر دلیلی این مولفه های شکل دهندۀ شخصیت در انسان ، اثرگذاری طبیعی و سالم خود را از دست بدهد ؛ در شکل گیری شخصیت آن شخص ، انحرافاتی شکل گرفته و بعدها  فرد دچار " اختلالات شخصیتی " می شود . 

 

 شکل گیری شخصیت در یک انسان ؛ طی سالها و در اثر مولفه های مختلفی روی می دهد . شخصیت، بیانگر آن دسته از ویژگی‌های فردی است که شامل الگوهای ثابت فکری، عاطفی و رفتاری است . مسائل ژنتیکی ، تاثیرات محیطی ، نظام تربیتی والدین و فراز و نشیب های دوران بلوغ و برخی مسائل جنسی و جنسیتی ، از عوامل بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت در انسان هستند . اگر به هر دلیلی این مولفه های شکل دهندۀ شخصیت در انسان ، اثرگذاری طبیعی و سالم خود را از دست بدهد ؛ در شکل گیری شخصیت آن شخص ، انحرافاتی شکل گرفته و بعدها  فرد دچار " اختلالات شخصیتی " می شود . اختلالات شخصیت ؛ همچون سایه ای بر تمامی ارکان زندگی فرد اثر گذاشته و او را دچار ناکامی ها و ناملایمات فراوانی می کند . یکی از حوزه هایی که اختلالات شخصیت در فرد به سرعت خود را بروز می دهد ، در موقع تشکیل خانواده و دوران زندگی مشترک او می باشد . تحقیقات مختلف نشان داده است که بخش اعظم خیانت ها و بی وفایی های زناشویی ، ریشه در اختلالات شخصیت زوجین و این اختلالات شخصیتی ؛ به نوبۀ خود ریشه در مسائل جنسی و شکل گیری هویت جنسی اشخاص دارد  .

نخستین دورۀ کارگاههای " اختلالات شخصیت و خیانت های زناشویی مبتنی بر مسائل جنسی " با هدف معرفی ، کالبد شکافی و چگونی درمان مبتلایان به اختلالات شخصیتی و خیانت های زناشویی وابسته به آن ؛ با تدریس خانم دکتر پریسا جهانلو در مرکز آرن برگزار شد . سرفصل های این دوره بر اساس کنش ها و مولفه های جنسی در انسان که منجر به اختلالات شخصیت و در نتیجه منجر به خیانت های زناشویی می شوند تعریف شده است و نکتۀ مهم در برگزاری این کارگاه که آنرا با سایر کارگاههای مشابه متمایز می کند ، استفاده از فیلم ها و رمان های ادبی مشهور دنیا جهت توضیح و تفهیم سرفصل های کارگاه است . به این معنا که مثال های کاربردی ای از بطن فیلم های مختلف و داستانهای ادبی مشهور دنیا استخراج شده است و موقع تدریس سرفصل های کارگاه به شرکت کنندگان در کارگاه نشان داده شد . سرفصل های کارگاه به شرح زیر بود :

  معارفه و شرح اهداف کارگاه

  تعریفات عمومی اختلالات شخصیت مبتنی بر مسائل جنسی

  اختلالات شخصیت کلاستر A و B و C

  علل و عوامل بی وفایی و خیانت های زناشویی

  مداخلات و رویکردهای درمانی

  نمایش فیلم ، بازخوانی متون و بحث و گفتگو

 لازم به ذکر است، گواهینامه های معتبر آموزشی قابل پیگیری به صورت آنلاین به شرکت کنندگان کارگاه اعطا شد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با سایر کارگاه های درحال برگزاری می توانند با شماره تلفن های  ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱ تماس و یا به فهرست کارگاه های آموزشی مراجعه نمایند.

 

آرشیو اخبار

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی