انتشارات مهرسا در سال 1390 به عنوان يک ناشر تخصصی در حوزه «مغز و شناخت» به منظور توليد محتوای آموزشی فاخر برای طيف گسترده مخاطبان فرهيخته از درمانگران تا مراجعان، خانواده‌ها و عموم مردم در گروه انتشاراتی مهروماه متولد شد.
انتشارات مهرسا در پنجمين سال فعاليت، زمينه کاری خود را بر مجموعه کتابهای ذيل متمرکز ساخته است:

مجموعه کتاب‌ها «باشگاه مغز» برای ارتقای توانمندی‌های مغزی و روانشناختی:

توليد کتاب‌ها خودآموز مرحله به مرحله با هدف بهبود سبک زندگی به همراه بهره گيری از توانمندی‌های مغزی و شناختی، از اولويت‌های انتشارات از سال 1394 است.
پس از کتاب‌های «چاق خوشحال» و «باشگاه مغز»، کتاب «مغز من در گذر زمان» با هدف بهبود توانمندی‌های مغزی در گذر زمان، کتاب «همسر من» با هدف بهبود و افزايش رفتارهای زناشویی، «کلاه سه بُعدی مغز» و «مغز من و رنگ آميزی 1» از محصولات جديد اين مجموعه هستند. «باشگاه توجه و تمرکز»، «باشگاه حافظه» و ترجمه منابع ارتقای توانمندی‌های مغزی از برنامه‌های آتی انتشارات خواهند بود.

مجموعه کتاب‌های «فرزندپروری» با هدف انتقال جديدترين يافته‎های علمی به والدين:

مجموعه کتاب‌های فرزندپروری با تاکيد بر تکامل مغزی و شناختی کودکان با کتاب‌های جديد «مغز کودک من» و «365 راه برای پرورش فرزندانی فوق‌العاده» را به تازگی ارائه کرده است.

مجموعه کتاب‌های «طب اعتياد» برای ارتقا دانش درمانگران، مراجعان و خانواده‌ها:

تولید محتوای آموزشی در پيشگيری و درمان اعتياد به عنوان يک بيماری مغزی از اهداف اصولی انتشارات مهرسا می‌باشد.

همچنين استمرار انتشار کتاب‌های تخصصی درمان بيماری‌های مغزی و شناختی و فصلنامه پارسی طب اعتياد، از ديگر برنامه‌ها انتشارات مهرسا در سال‌های 1395 و 1396 است.

مرکز جامع آرن به عنوان نمایندۀ انحصاری انتشارات مهرسا در استان خراسان، ضمن ارائه کلیۀ محصولات و کتاب‌ها و پکیج‌های انتشارات مهرسا، برای دارندگان "آرن کارت" امکان خرید اقساطی این محصولات را نیز فراهم ساخته است.

 

 

محصولات را در فهرست زیر می‌توانید مشاهده فرمایید:

 

 • روزشمار باشگاه مغز 1396
  سالنامه‌ای با طرح نو 
  تقریباً همه‌ سالنامه‌های بازار یک‌جورند. یک‌جور یعنی صفحه یا نیم‌صفحه‌ای برای نوشتن‌های روزانه دارند، روزها و مناسبت‌های خاص را پررنگ نشان می‌دهند و دیگر خیلی بخواهند خاص باشند عکسی، خطی، شعری اضافه‌ روزها و هفته‌ها کرده‌اند.
  برای کسی که روزهای آخر سال سالنامه‌های زیادی از گوشه و کنار هدیه می‌گیرد، این یک‌جور‌بودن‌ها جایی خسته‌کننده می‌شود و سالنامه‌ها به‌جای عصای دست بودن، هدیه‌ای تشریفاتی می‌شوند که گاهی تمام سال گوشه‌ی کتابخانه‌ی خانه یا محل کار خاک می‌خورند.
  اینگونه شد که ما طرحی نو در انداختیم: روزشمار باشگاه مغز 1396 مهرسا/مهروماه
  سالنامه‌ای که مثل هیچ کس نیست!
  و تصمیم دارد مغز شما را در تمام طول سال، قبراق و هوشیار نگه دارد تا جسمی سالم و روحی شاد داشته باشید...
  با رنگ‌آمیزی‌هایش از دنیای پراسترس فاصله بگیرید،
  هر روز نرمش‌های مغزی را تمرین کنید
  و درباره‌ی سلامت مغز خود جمله‌هایی کاربردی و مفید بخوانید.
  برای نوشتن تجربه‌های هر روزه، چیزهایی که یاد گرفتید و کارهایی که باید انجام دهید نیز فضای کافی هست.
  با رنگ‌بندی‌هایی خانمانه و آقایانه
  مطمئنیم این روزشمار را همراه هر روز خود می‌کنید، چرا که سلامتی و سرزندگی را با روزهایتان رفیق خواهد ساخت.
  در 6 رنگ مختلف
 • سالنامه هفتگی رنگ آمیزی 1396

  سفر به دنیای رنگ‌ها و طرح‌ها

  رنگ‌آمیزی و مداد‌رنگی‌ها اول از همه آدمو یاد دوران کودکی و نقاشی‌های بچگی میندازه، اما کلی متخصص و صاحب علم اومدن ثابت کردن که رنگ‌آمیزی طرح‌هایی بخصوص، حتی در سنین بالاتر، باعث کم شدن استرس و بیشتر شدن تمرکز و خلاقیت میشه.
  سالنامه‌ی هفتگی رنگ‌آمیزی 1396 مهرسا/ مهروماه
  فقط برای مرور هفته‌های سال کاربرد نداره
  بلکه...
  با انتخاب 52 طرح هدفدار برای رنگ‌آمیزی، حال بدت رو خوب و حال خوبتو خوبتر میکنه.
  بین روزای پرتنش یه هفته‌ی کشداااار
  کافیه هفته‌شمارتو باز کنی،  یکی از طرح‌ها رو که بیشتر دوستش داری انتخاب کنی و شروع کنی به رنگ کردن و رنگ کردن...
  به خودت میای میبینی و نه تنها اثری از دل‌آشوبی و به‌هم‌ریختگی فکرت نیست، بلکه آروم آرومی و تازه یه اثر هنری هم خلق کردی!

  میگن دنیای رنگ‌ها معجزه میکنه
  دوست داری این معجزه رو امتحان کنی؟ 

 • 1.من یک چاق خوشحال هستم

  کتاب آموزش و تمرین برای مدیریت بیش‌خوری و کاهش اضافه وزن

  "چاق خوشحال" ماجرای همه ما فرزندان هبوط کرده‌ی آدمی است که "گناه نخستین" را با خوردن سیب ممنوعه ارتکاب کرد. "چاق خوشحال" داستان همه ما انسان‌هایی است که بیش از نیاز خود می‌خوریم و نمی‌دانیم چرا؟
  "چاق خوشحال" معرفی راهکارهای اصلاح رفتار و تقویت توان مغز برای مهار همه خوردن‌هایی است که برای ما مریضی، سنگینی و کاهش عمر به همراه می‌آورند. در این کتاب باور خواهیم کرد تا نپذیریم که "چاق هستیم" و تا "خوشحالی" را با این پذیرش همراه نکنیم مسیر بهبودی ما آغاز نمی‌شود. مسیر مرحله به مرحله‌ی این کتاب در 24 پله، آموزش‌های لازم را براساس دانش روز دنیا و تجربه‌ی بومی‌ما در اختیار شما قرار می‌دهد. "چاق خوشحال" کتاب همه‌ی آن‌هایی است که از رژیم‌ها و محدودیت‌های غذایی برای کاهش وزن خسته شده‌اند. "چاق خوشحال" پیام ما به همه دوستانی است که به علت ترس از شکست، از رژیم‌های غذایی برای لاغر شدن فرار می‌کنند. "چاق خوشحال" شاید بتواند امیدی جدید برای عزیزانی باشد که حتی برای لاغر شدن به فکر جراحی‌های بسیار خطرناک افتاده‌اند. "چاق خوشحال" را به تمام فارسی زبان‌هایی تقدیم می‌کنم که با کاهش وزن خواهند توانست آینده‌ای روشن‌تر برای خود و برای این مرزو بوم اهورایی بسازند.

  خرید اینترنتی
  مولفین : دکتر حامد اختیاری
  نمونه صفحه : نمونه pdf ، صفحات سه بعدی
  تعداد صفحات : 168 صفحه
  قیمت : 12،000 تومان
  وزن : 245 گرم
  قطع : وزیری
  نوع کتاب : رنگی
  نوع جلد : شومیز

   

   

 • 2.تمرین ماتریکس،درمان روان شناختی

  درمان اعتیاد به شیشه و مواد محرک به روش ماتریکس
  درمان روانشناختی وابستگی به مواد محرک با الگوی ماتريكس اثربخش‌ترين و شناخته‌شده‌ترين روش درمان اعتياد به مت‌آمفتامين يا شيشه است.
  كتابچه تمرين پيش روی شما، حاصل جديدترين بازنگری و اصلاح اين روش درمانی براي مخاطب ايرانی و متشكل از مجموعه‌ای از جلسات منظم درمانی و تكاليف آن‌ها است.
  در اين مسير،‌ درمانگر اعتياد مانند یک مربی آموزش خلبانی، پا به پای بيمار، روش‌ها و مهارت‌‌های عملی برای بهبود بيماری اعتياد، مانند مهارت‌های پيشگيری از ايجاد ولع مصرف مواد، عود،‌ چگونگی درمان و مديريت اختلالات جسمی و روانی همراه اعتياد و مهارت‌های زندگی سالم را به او آموزش میدهد.
  درمانگر در همراهی با بيمار در طول جلسات درمانی با نظارت بر نحوه‌ی اجرای اين آموزه‌ها و مهارت‌ها تلاش كرده تا اشكالات احتمالی وی را اصلاح نمايد. اجرای كامل و مستمر اين دوره درمان روان‌شناختی، بهبود قابل توجهی را در بيماران وابسته به مواد محرک ايجاد خواهد نمود.

 • 3.پایان درمان نگهدارنده با متادون

  هم اكنون متخصصين و صاحب نظران درمان سوء مصرف مواد بر اين باورند كه اعتياد یک اختلال روانی، ژنتيكی، جسمی و اجتماعی است كه بر اين اساس تنوعی از درمان‌های دارويی، روانشناختی و مداخلات اجتماعی برای كنترل آن‌ در حال اجرا می‌باشد.
  در بين موارد مطرح شده، درمان دارویی از جايگاه ويژه‌ای برای كنترل معتادين برخوردار است.
  در كشور ايران از سال 1380 با برنامه‌ريزی‌های انجا‌م شده درمان نگهدارنده با متادون یکی از درمان‌های اصلی دارويی در كشور به حساب آمده به طوری كه در حال حاضر بيش از 1800 مركز درمان نگهدارنده با متادون كه حدودا هزاران نفر را تحت پوشش قرار می‌دهند در سراسر كشور مشغول فعاليت می‌باشند و از اين لحاظ درمان اعتياد را به خود اختصاص داده‌اند.
  اما در رابطه با اين شيوه درمان، یک سوال همچنان پابرجاست كه درمان طولانی مدت نگهدارنده را تحت چه شرايطی می‌توان به پايان رساند.
  مؤلفين كتاب حاضر به دنبال آنند كه با مرور يافته‌های جديد علمی، بدين سوال پاسخ دهند و نقطه‌ی خروج مشخصی را برای مداخله تعريف نمايند.
  خلاصه‌ای از عناوین کتاب:
  اعتیاد چیست؟
  درمان اعتیاد
  چرا درمان نگهدارنده موثر است؟
  متادون
  بوپرنورفین
  شربت تریاک (اپیتینک)
  ترامادول
  مشاوره در طول درمان
  بازتوانی بیمار
  روش کاهش متادون
  مداخلات غیر دارویی
  درمان نگهدارنده با نالترکسون

   

   

   

 • 4.باشگاه مغز 2 (توجه و تمركز)

  پس از تجربه بسيار موفق کتاب باشگاه مغز(1)، اين بار با مجموعه ديگری با شما همراه می‌شويم که هدف اصلی آن فعالتر کردن بخشهایی از مغز است که وظیفه تمرکز حواس و به اصطلاح علمی‌تر، نگهداری توجه را بر عهده دارد.
  ما در اين کتاب سعی کرده‌ايم تا با طراحی تمرينات متنوع و جذاب در 24 پله، توجه و تمرکز شما را به تدريج بهبود بخشيم.
  شما در اين کتاب، با مجموعه‌ای متفاوت از آنچه پيشتر در باشگاه مغز(1) ارائه شد، روبه رو می‌شويد و گام به گام با ابعاد مختلف توجه خود آشنا می‌شويد. همچنين تمريناتی را می‌آموزيد که می‌توانيد به راحتی در طول روز آن‌ها را برای بهبود اين کارکرد مغزی مهم به کار بريد. پس با ما در باشگاه مغز (2)؛ توجه و تمرکز همراه شويد.

   

 • 5.مغز من و رنگ آمیزی

  وقتی چند دقیقه «کار اجرایی نکردن» بدون «خاموش شدن» را برای مغزمان فراهم می‌کنیم، شبکه‌ای از نقاط مختلف در مغزمان روشن می‌شود که به آن شبکه حالت پیش فرض می‌گویند.
  فعالیت این شبکه، برای مغز ما مزایای بسیاری زیادی دارد. هنگامی که این شبکه روشن می‌شود، آرامش، خودشناسی و خلاقیت بیشتری پیدا میکنیم.
  اما اگر نخواهیم منتظر لحظه‌ایی شبیه لحظه کشف ارشمیدس (در حمام!) بمانیم، چطور می‌توانیم خودمان این شبکه را در مغزمان فعال کنیم و از اثرات خوب آن بهره ببریم؟
  یکی از راه‌های بسیار مناسب فعال کردن این شبکه، رنگ آمیزی نقش‌ها و طرح‌هایی با ویژگی‌های خاص است. در این کتاب، طرح‌هایی را برای شما برگزیده‌ایم که با هدف ما برای فعال کردن نواحی مغزی مربوط به خلاقیت و آرامش هماهنگی بیشتری داشته‌اند. برای رسیدن به چند دقیقه آرامش و لذت و در عین حال مغزی خلاق‌تر و با توانایی مدیریت بالاتر، فقط به یک جای راحت و آرام، چند مدادرنگی و یکی دوتا از نقش‌های این کتاب احتیاج دارید.
  استفاده منظم از این نوع رنگ آمیزی روزانه بیست دقیقه در اوج فشار کاری یا بعدازظهر، هنگام استراحت به تمامی افرادی که توانایی خلاقیت مغزشان نیاز دارند توصیه می‌شود.

   

   

   

   

 • 6.مغزینه توجه و تمرکز

  چرا توجه نمیکنی؟ حواست کجاست؟ چرا اینقدر بی دقت هستی؟
  قطعاً هیچکس دوست ندارد این جملات را از شخص دیگری بشنود. اما در بسیاری مواقع، خود ما آهسته و زیر لب این جملات را تکرار میکنیم و به دلیل اشتباهاتی که مرتکب شده ایم، خود را مقصر می دانیم و با ناامیدی به دنبال راه حلی برای این مشکل می گردیم. اما به راستی علت این بی توجهی و بی دقتی چیست؟ توجه چیست که نبودن یا ضعف آن ما را با مشکلات متعددی روبه رو میکند؟ و در نهایت آیا می توانیم توجه خود را بهبود بخشیم؟
  ما در مغزینه گرد هم آمده ایم تا با تکیه بر دانش و تجربه ی خود، مجموعه ای آموزشی و تمرینی را طراحی و تولید کنیم تا شما بتوانید با  استفاده از آن، سطح توجه خود را بیابید و در دوره ای منسجم و ساختاریافته، تمریناتی کامپیوتری را انجام دهید که این توانمندی مغزی را در شما فعال تر میکند. پس با ما در مغزینه ی توجه همراه شوید.

   

   

   

 • 7.مغز کودک من
  مغز ارزشمندترین هدیه الهی به انسان است.
  به گونه‌ای که تکامل و رشد کودک در سیر زمان  به میزان زیادی با تحول مغز او مرتبط است. مغز کودک در سال نخست زندگی، بیشترین اثرپذیری را از محیط زندگی خود دارد. نقش طلایی مادر و اطرافیان در دوران بارداری و سال نخست بعد از تولد در تکامل مغز کودک انکارناپذیر است.
  کتاب «مغز کودک من» به شرح تحول مغز در دوران جنینی و وظایف مادر در این دوران می‌پردازد و تاثیر عواملی مانند استرس، رژیم غذایی و عادات رفتاری مادر در جنین را بررسی می‌کند.
  در بخش دوم کتاب، به روند تحولی مغز نوزاد و شکل‌گیری توانایی‌های او تا پایان یک‌سالگی اشاره شده، پیشنهادهایی برای بهبود و تسریع رشد مغز نوزاد توسط والدین ارائه می‌شود.
   
   


 • 8.مغز من در گذر زمان
  این کتاب به همراه «باشگاه مغز»، حاصل تلاش گروهی از فعالان حوزه علوم اعصاب شناختی است که می کوشند جهان دیدگان این مرز و بوم اهورایی را در حفظ و تقویت توانمندی های مغزی خود یاری نمایند،تلاشی در جهت گردآوری مجموعه ای از مهمترین حقایقی که در گذر زمان برای مغز ما انسان ها به طور طبیعی رخ می دهد و راه کارهایی که می توانند ما را در حفظ سلامت مغزمان کمک کنند.پس با ما در«مغز من در گذر زمان»همراه شوید.
   
   
   
   

   
 • 9.مدیریت خشم

  چگونه خشم و عصبانیت خود را مدیریت کنیم؟...
  در این کتاب به تمامی پرسش‌هایی از این قبیل پاسخ داده ‌شده و در نهایت توانمندی مدیریت خشم را در خواننده تقویت می‌کند:
  1.    آیا شما هم خشمگین می‌شوید؟
  2.    تفاوت خشم با پرخاشگری چیست؟
  3.    خشم چه آسیب‌هایی را به شما، خانواده یا زندگی‌تان وارد کرده است؟
  4.    آیا مصرف مواد خشم را کاهش می‌دهد؟
  5.    کدام روش برای حل مشکل خشم و پرخاشگری مفیدتر است؟
  6.    مدیریت خشم چیست؟
  7.    مدیریت خشم برای مصرف‌کنندگان مواد چه ضرورتی دارد؟
  8.    افکار ما چه تاثیری در شدت خشم ما دارند؟...
   
   

   
 • 10.معجزه خواب
  خواب در همه گونه‌های جانداران از حشرات گرفته تا پستانداران دیده می‌شود.
  خواب یكی از رفتارهای انسان است كه تقریباً یک سوم از زندگی وی را در برمی‌گیرد. مغز برای عملكرد صحیح خود به خواب احتیاج دارد. با این وجود، اثرات روانی و رفتاری خواب، در افراد مختلف متفاوت است.
  اهمیت خواب در سلامتی و بیماری، از زمان بسیار قدیم مورد توجه بوده و خواب آشفته یکی از دلایل مهم رنج و بیماری انسان در هر سنی تلقی شده است.
  اختلالات خواب متنوع و متعددند و علل متفاوتی دارند.
  اما آنچه مسلم است اثر منفی این اختلالات روی سلامت جسمی و روانی انسان است. اختلال خواب ناشی از مواد، اغلب هم در طی مصرف و هم در دوره‌ی ترک اتفاق می‌افتد.
  علاوه بر اين، اختلال خواب می‌تواند هم كميت و هم كيفيت خواب شما را مختل كند. در این کتاب ضمن تعریف خواب، بی خوابی و کمخوابی به معرفی و توضیح اختلالات خواب و درمان آن پرداخته و چگونگی خواب راحت در طی درمان سوء مصرف مواد را برای مراجعان تسهیل می‌کند.
  در انتهای کتاب تمرینات تن‌آرامی جهت کاهش استرس و فشار روانی ضمیمه گردیده‌ است.
   
   
   
 • 11.گنجینه مغزی

  چگونه توان مغزی خود را در حین درمان بیماری اعتیاد،‌ بهبود و ارتقاء‌ دهیم؟
  کتابی که در پیش رو دارید، مجموعه‌ایی از راه‌کار‌ها و نکاتی است که برای فرایند بازتوانی مغزی در طی فرایند درمان بیماری اعتیاد به شیشه لازم و ضروری است. مطالعه این کتاب می‌تواند باعث افزایش آگاهی بیماران و اطرافیان آن‌ها از چگونگی تاثیرگذاری شیشه بر مغز و عملکردهای شناختی شده و آن‌ها را نسبت به موانع و عوامل تسهیل کننده این فرایند مطلع نماید. به کار بستن راه‌کارهای پیشنهادی که در این مجموعه ارائه شده است می‌تواند بیماران را در فرایند بازتوانی مغزی درمان یاری کند. لذا مطالعه این کتاب به تمام افراد مصرف کننده، حتی اگر هنوز تصمیم به ایجاد تغییر نگرفته‌اند و یا آن‌ها که در حال طی کردن مراحل بهبود می‌باشند و اطرافیان آن‌ها توصیه می‌شود.

   

 • 12.ماجراهای کله پاچه و اعتیاد

  اين كتاب بر اساس يافته‌های حاصل از مجموعه پژوهش‌های صورت گرفته در فاصله سال‌های 1383 الی 1389 در آزمايشگاه عصبی شناختی (بررسی و مداخله در عملكردهای مغزی) مركز ملی مطالعات اعتياد ايران مستقر در دانشگاه علوم پزشكی تهران تهيه و تنظيم شده است و به بررسی جديدترين يافته‌های علمی،‌ در مورد نحوه شكل‌گيری اعتياد می‌پردازد. اطلاع از اين يافته‌های جديد توسط دانش‌آموزان، جوانان، خانواده‌ها و ديگر افراد جامعه خواهد توانست همزمان با ايجاد يک نگرش صحيح و علمی در مورد بيماری اعتياد، اطلاعات كافی و مناسبی را در اختيار آن‌ها قرار دهد تا مانع از درگيرشدن افراد در معرض خطر اين بيماری مهلک گردد.

    

   

 • 13.مادر و جنسیت فرزند

  اين كتاب بر اساس يافته‌های حاصل از مجموعه پژوهش‌های صورت گرفته در فاصله سال‌های 1383 الی 1389 در آزمايشگاه عصبی شناختی (بررسی و مداخله در عملكردهای مغزی) مركز ملی مطالعات اعتياد ايران مستقر در دانشگاه علوم پزشكی تهران تهيه و تنظيم شده است و به بررسی جديدترين يافته‌های علمی،‌ در مورد نحوه شكل‌گيری اعتياد می‌پردازد.
  اطلاع از اين يافته‌های جديد توسط دانش‌آموزان، جوانان، خانواده‌ها و ديگر افراد جامعه خواهد توانست همزمان با ايجاد يک نگرش صحيح و علمی در مورد بيماری اعتياد، اطلاعات كافی و مناسبی را در اختيار آن‌ها قرار دهد تا مانع از درگيرشدن افراد در معرض خطر اين بيماری مهلک گردد.

   

 • 14.مادر خوب مادر بد

  فرزندپروری وظيفه‌ای لذ‌ت بخش، رشددهنده، سخت و چالش‌ برانگيز است.
  اين كتاب در مورد «احساسات» مادران است. آن هم بخشی از احساسات كه بسياری از مادران نسبت به آن‌ها آگاهی ندارند يا از تناقضات آن سردرگم می‌شوند. مطالعات روانشناسی نشان داده‌اند كه آگاه‌شدن به احساسات، امكان مديريت و كنترل آن‌ها را بسيار بيش‌تر می‌كند. به اين ترتيب می‌توان گفت كه اين كتاب برای «آگاه‌شدن» مادران از «احساساتی» است كه نسبت به آن آگاهی ندارند يا نمی‌دانند با آن‌چه كنند. كتابچه‌ای كه پيش رو داريد بخش اول از مجموعه‌ فرزندپروری است كه به منظور آگاه‌سازی والدين تهيه شده است. پنج كتابچه از اين مجموعه متمركز بر فرآيندهای روانی مادران می‌باشد و پنج كتابچه‌ ديگر در مورد رشد روانی كودكان در سنين مختلف می‌باشد.

   

 • 15.راهنمای ارزیابی شناختی

  این کتابچه که به‌عنوان محصول مکمل و همراه بسته ارزیابی شناختی PCAP ارائه شده‌، راهنمای جامعی از اجرای استاندارد آزمون‌های ده‌گانه PCAP (شامل فراخنای ارقام رو‌به‌جلو، فراخنای ارقام رو‌به عقب، توالی حروف و ارقام، جایگزینی نماد/حروف و ارقام، ساخت دنباله‌الف، ساخت دنباله‌ب، سیالی کلامی، استروپ، یادگیری کلامی-شنیداری و شکل پیچیده ری‌استریخ) و نمره‌گذاری و تفسیر نمرات حاصل از آن‌ها را برای ارزیابی فراهم نموده است.
  ضمن آنکه سعی شده است تا برای هر یک از آزمون‌ها نمرات هنجار به دست آمده از جمعیت‌های افراد نرمال نیز گذاشته شود تا ارزیاب بتواند با استفاده از آن‌ها شناخت نسبی از وضعیت آزمودنی داشته باشد.
  البته از آنجا که طراحی اولیه آزمون‌های ده‌گانه PCAP، غیربومی می‌باشد، بیشتر داده‌های هنجار نیز از مطالعات غیربومی به‌دست آمده‌اند که علاقمندان می‌توانند با مراجعه به انتهای بخش راهنما به فهرست کامل منابع آن‌ها دسترسی پیدا کنند.
  قابل ذکر است که کتابچه راهنما نیز همچون بسته ارزیابی مشتمل بر دو بخش سنجش الف) توجه، عملکردهای اجرایی و حافظه کاری و ب) حافظه طولانی‌مدت بوده و ترتیب قرار‌گیری راهنمای آزمون‌ها مشابه با ترتیب ارائه آزمون‌ها در بسته PCAP می‌باشد.

  جهت مشاهده بسته ارزیابی شناختی کلیک کنید.

   

   

 • 16.موریانه ی پنهان

  کتاب موریانه پنهان از مجموعه کتاب‌های مشابه دیگری است که انتشارات مهرسا برای افزایش دانش و اطلاعات بیماران مصرف کننده مواد و خانواده‌های آنان تهیه کرده است.
  این کتاب به گونه‌ای نوشته شده است که گروه‌های زیر بتوانند...

   

   

 • 17.راهنمای درمان نگهدارنده در وابستگان به مواد افیون

  اختلالات مصرف مواد افیونی یک مشکل مهم سلامت عمومی در بسیاری از مناطق جهان از جمله کشور ماست.
  درمان نگهدارنده با متادون یکی از مؤثرترین مداخلات شناخته شده در درمان وابستگی به مواد افیونی است که از سال 1381 به صورت آزمایشی در مرکز ملی مطالعات ایران، آغاز و در پی گزارش نتایج موفقیت‌آمیز آن، این روش درمانی در سطح کشور توسعه یافت. تلاش نویسندگان در کتاب حاضر ارائه یک مدل بومی شده از نحوه اجرای درمان نگهدارنده با متادون و ملاحظات خاص درمانی در موقعیت‌ها و گروه‌های جمعیتی خاص بوده است به طوری که از یک سو مبتنی بر شواهد علمی به روز بوده و از سوی دیگر با شرایط خاص مراجعان و نظام درمان اعتیاد کشور متناسب باشد.

  فهرست عناوین فصل‌های بیست گانه کتاب به شرح زیر است:
  کلیات درمان نگهدارنده
  آشنایی با متادون
  انتخاب بیمار برای درمان نگهدارنده ارزیابی بیماران
  مراحل ارائه و تجویز متادون به بیماران
  آزمایش ادرار
  دوز منزل
  غیبت از درمان
  خروج اختیاری از درمان
  اخراج از درمان
  و ...

   

   

   

 • 18.زبان مادر

  ما در زبان متولد می‌شویم. بسیار پیش از آن که حتی نطفه‌ی ما بسته شود. زبانی که امروز از آن برای بیان خواسته‌ها، نیازها، رنجش‌ها، لذت‌ها، دوست داشتن‌ها و دوست نداشتن‌هایمان از آن استفاده می‌کنیم، زندگی مستقل خود را داشته است.
  اما مهم است بدانیم متولد شدن در زبان یعنی چـــه و چطــور می‌تواند بر دنیای روانی ما اثر بگذارد. واقعا چرا به زبان خــود می‌گوییم زبان مادری؟ چــرا در روزگار ما این‌قدر می‌گــویند و می‌شنویم که باید با کودکان حرف زد و حرف‌های آن‌ها را شنید؟ چرا کلمات معجزه می کنند؟ چرا با کلمات فکر می کنیم؟
  همان‌طور که عبارت مورد نظر ما (زبان مادر) نشان می‌دهد، در بحث زبان، مادران نقش ویژه‌ای بازی می‌کنند. آن‌ها این ابزار از پیش موجود را به کودک معرفی می‌کنند و می‌توانند در سال‌های رشد کودک، استفاده‌ی او از این ابزار را تسهیل یا در مسیر آن مانع ایجاد کنند.

   

   

 • 19.شیشه چیست

  و اعتیاد به آن چگونه درمان می‌شود؟
  اين كتاب چه برای آن‌هايی كه هنوز به فكر درمان وابستگی شيشه خود نيافتاده‌اند و چه برای آن‌هایی كه قصد ورود به درمان را دارند اطلاعات ارزشمندی از نحوه‌ درمان «بيماری وابستگی به شيشه» فراهم می‌كند.
  وابستگی به شيشه و عوارض جسمی و مغزی آن اگر چه بسيار جدی هستند اما كاملاً قابل درمان است به شرط آن‌كه شما اطلاعات كافی در اختيار داشته باشيد. برای كسب اطلاعات صحيح و علمی در مطالعه اين كتاب با ما همراه شويد.

   

 • 20.شیشه غول چراغ جادو یا اهریمن خفته

  در داستان‌ها آمده است كه غولی قدرتمند به واسطه نفرين جادوگر شهر در چراغی زندانی شده بود.
  تنها صاحب چراغ جادو می‌توانست با دست‌كشيدن بر چراغ، غول را از داخل آن خارج نمايد. تنها راه شكسته‌شدن طلسم جادوگر اين بود كه غول چراغ آرزوهای صاحب خود را برآورده سازد تا شايد روزی صاحب غول، آرزوی آزادی او را نمايد.
  اين داستان كه در ميان همگان به «افسانه علاء‌‌الدين و غول چراغ» معروف است. تصويرگر آرزوهای ما انسان‌ها برای دست‌يافتن به آرزوهايمان به ساده‌ترين روش و به كمک يک نيروی فوق بشری است.
  ماده شيشه يک داروی بسيار موثر و قوی است كه در افراد مصرف‌كننده انرژی و لذت زيادی برای كار و فعالت ايجاد می‌كند.
  اما اينجا اين سؤال مطرح است كه اين نيروی فوق‌العاده از جنس غول چراغ است كه ما را به آرزوهايمان می‌رساند و يا اهريمنی خفته است كه آن‌گاه كه بزرگ شود و از خواب بيدار گردد دودمان ما را بر باد خواهد داد.
  حتماً آرزوی همه‌ ما اين است كه خبرهای خوبی در اين رابطه بشنويم شايد اگر هر كدام از ما بتوانيم با مصرف شيشه يک غول چراغ به دست آوريم اتفاق بسيار خوبی باشد!
  بگذاريد در اين كتاب به صورتی صادقانه به دور از ترساندن و غلوكردن با شما در مورد اين داروی نوظهور صحبت كنيم تا اين امكان را در انتهای كتاب برای شما فراهم آوريم كه خود شما قضاوت كنيد كه داستان از چه قرار است؟

   

 • 21.فرشته متادون
  متادون در درمان اعتیاد به مواد افیونی نظیر کراک و هروئین مانند یک فرشته نجات بخش عمل می‌کند.
  اما این فرشته درمانگر دارای نقاط قوت و ضعفی است که اطلاع از آن‌ها برای بیمار و خانواده او ضرورت دارد.
  نقاط ضعف فرشته متادون فرصتی مناسب برای ماده‌ای به نام شیشه (مت‌آمفتامین) ایجاد می‌کند تا به درمان نگهدارنده با متادون آسیب وارد کند.
  اما این نقاط ضعف فرشته متادون به‌ خوبی قابل اصلاح می‌باشند. در این کتاب ضمن معرفی نقاط قوت و ضعف  فرشته متادون و ویژگی‌های دیو شیشه، به روش‌های عملی اصلاح نقاط قوت ضعف فرشته متادون پرداخته می‌شود.
  مطالعه این کتاب را به هر کسی که با درمان نگهدارنده متادون در ارتباط است، توصیه می‌کنیم.
   
   
   
   
 • 22.کلاه سه بعدی مغز

  آیا تاکنون آرزو کرده‌اید که ای‌ کاش مغزتان مانند کلاهی روی سرتان بود و شما می‌توانستید به‌راحتی آن را لمس کنید؟ حتی گاهی آن را روی سرتان جا‌به‌جا کرده یا بتوانید فعالیت آن را تنظیم کنید. برای مثال زمانی که سر امتحان هستید، با زدن ضربات کوچک به منطقه‌ی مغزی مرتبط با محاسبات‌‌، سرعت نوشتن پاسخ‌ مسئله‌های ریاضی را بیشتر کنید.
  بی‌شک پاسختان مثبت است.
  اما به‌حقیقت پیوستن چنین رویایی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست. برای آنکه یک قدم به این آرزو نزدیک شوید، ماکتی آماده کرده‌ایم که با ساختن آن، کلاهی شبیه مغز واقعی درست کنید و آن را روی سرتان بگذارید.
  کلاهی که در آن بخش‌های مختلف مغز را مشخص کرده‌ایم و شما می‌توانید ضمن آشنایی با شکل و ساختار مغز، بخش‌ها و عملکردهای مختلف آن‌ را نیز یاد بگیرید.
  زمانی که کلاه را ساختید و رنگ‌آمیزی کردید، آن را روی سرتان بگذارید، مقابل آینه‌ای بایستید و بخش‌های مختلف آن را لمس کنید.
  با این کار می‌توانید مغزتان را بهتر بشناسید و احساسش کنید.

  شامل 12 ماکت برای ساخت:
  • 2 مغز سه بعدی رنگی پر شده
  • 10 مغز برای رنگ‌آمیزی و آموزش

    • 23.مغز من و بهانه های پرخوری

  مغز من و بهانه‌های پرخوری
  با بهانه‌های مغزمان برای پرخوری چه کار کنیم؟
  سپیده بخت، حامد اختیاری
  آیا تا به حال با کسی برخورد کرده‌اید که وقتی صحبت کاهش وزن پیش می‌آید، هزار و یک جور بهانه برای وزن کم نکردن جور می‌کند، دلش برای غذا خوردن تنگ می‌شود، برای وعده‌ی بعدی نقشه می‌کشد و هیچ تفریحی بدون خوردن برایش معنی ندارد؟
  آیا تابه حال با کسی برخورد کرده‌اید که در حال کاهش وزن است، اما مغزش مدام به دنبال بهانه‌هایی برای دوباره پرخوری کردن می‌گردد و انگار علیه خودش توطئه می‌کند؟
  آیا تابه حال با کسی روبه‌رو شده‌اید که بارها وزن کم می‌کند، اما در مدت کوتاهی دوباره به حالت قبلی برمی‌گردد؟
  چرا چنین اتفاقاتی برای آن‌ها می‌افتد؟ مغز آن‌ها برای این که رابطه‌ با غذا را حفظ کند، چه بهانه‌هایی جور می‌کند؟ با این بهانه‌ها چه کار می‌شود کرد؟
  در این کتاب به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهیم.
  برایتان خواهیم گفت که چطور وابستگی مغز ما به خوردن، باعث به وجود آمدن چنین بهانه‌هایی می‌شود و برای کنار آمدن با این بهانه‌ها چه کار باید کرد.

   

   

 • 24.همسر من

  تعاملات و رفتارهای جنسی جزء ابتدایی‌ترین مقولاتی است که در ذهن زوجین به وجود می‌آید، اما متاسفانه آخرین موضوعی است که دو نفر درباره آن صحبت می‌کنند!!!
  مخاطبان این کتاب شامل:

  • بزرگسالان در شرف ازدواج و کسانی که به تازگی ازدواج کرده‌اند.
  • زوجینی که در حفظ ازدواج و زندگی زناشویی جدی و مصمم هستند اما زندگی جنسی آن‌ها با مشکلاتی مواجه است که موجب نارضایتی آن‌ها را فراهم کرده است.
  • بزرگسالانی که از نظر دانش و آگاهی جنسی احساس کمبود می‌کنند و می‌خواهند قبل از ورود به زندگی جنسی مشترک، خود را توانمند سازند.
  • زوجین با سنین بالا که دریافته‌اند روش زندگی جنسی آن‌ها به ارتقای کیفیت روابط شان کمک نمی‌کند و احساس می‌کنند باید سبک زندگی خود را تغییر دهند.

   

   

   

 • 25.سی دی پک DVD ارزیابی PCAP

  این کتابچه که به‌عنوان محصول مکمل و همراه بسته ارزیابی شناختی PCAP ارائه شده‌، راهنمای جامعی از اجرای استاندارد آزمون‌های ده‌گانه PCAP (شامل فراخنای ارقام رو‌به‌جلو، فراخنای ارقام رو‌به عقب، توالی حروف و ارقام، جایگزینی نماد/حروف و ارقام، ساخت دنباله‌الف، ساخت دنباله‌ب، سیالی کلامی، استروپ، یادگیری کلامی-شنیداری و شکل پیچیده ری‌استریخ) و نمره‌گذاری و تفسیر نمرات حاصل از آنها را برای ارزیاب فراهم نموده است.
  ضمن آنکه سعی شده است تا برای هر یک از آزمون‌ها نمرات هنجار به دست آمده از جمعیت‌های افراد نرمال نیز گذاشته شود تا ارزیاب بتواند با استفاده از آن‌ها شناخت نسبی از وضعیت آزمودنی داشته باشد.
  البته از آنجا که طراحی اولیه آزمون‌های ده‌گانه PCAP، غیربومی می‌باشد، بیشتر داده‌های هنجار نیز از مطالعات غیربومی به‌دست آمده‌اند که علاقمندان می‌توانند با مراجعه به انتهای بخش راهنما به فهرست کامل منابع آن‌ها دسترسی پیدا کنند.
  قابل ذکر است که کتابچه راهنما نیز همچون بسته ارزیابی مشتمل بر دو بخش سنجش الف) توجه، عملکردهای اجرایی و حافظه کاری و ب) حافظه طولانی‌مدت بوده و ترتیب قرار‌گیری راهنمای آزمون‌ها مشابه با ترتیب ارائه آزمون‌ها در بسته PCAP می‌باشد.

   

   

   

 • 26.کتاب پک ده جلدی کتاب های پیشگیری از آسیب های اجتماعی

  1. آسیبهای اجتماعی و فرزندان ما
  با مطالعه این کتاب می توانید:
  با انواع خطرات و آسیبهای اجتماعی که در کمین فرزندانتان است آشنا شوید.
  عوامل زمینه ساز این خطرات را بشناسید.
  روش های پیشگیری از این خطرات را دریابید.
  از نقش خود به عنوان والدین و مربیان نسل آینده به خوبی مطلع شوید.
  راهکارهای تربیتی برای کاهش خطر در فرزندان خود را به کار ببرید.

  2.اعتیاد و دانش آموزان ما
  در این کتاب می خوانید:
  چگونه باید به طور عملی با معضل اعتیاد در مدارس و نظام آموزشی ایران برخورد نمود؟
  چه خطراتی در زمینه اعتیاد، دانش آموزان ما را در مدارس تهدید می کند؟
  راه های ایمن سازی مدارس در مقابل مشکل سوء مصرف مواد غیر قانونی کدام اند؟
  با عوامل خطرساز اعتیاد در مدارس چگونه باید برخورد نمود؟
  وظایف سیستم آموزشی در پیشگیری از خطر اعتیاد و سوء مصرف مواد چیست؟

  3. مواد مخدر و روانگردان و فرزندان ما
  شما والدین و مربیان عزیز!
  چقدر با انواع مواد مخدر و غیر مجاز تهدید کننده نوجوانان و جوانان ایرانی آشنایی دارید؟
  آیا از عوارض و پیامدهای مصرف هر یک از مواد غیرقانونی آگاهی کافی دارید؟
  می دانید علائم و شواهد احتمالی مصرف مواد غیرقانونی چیست؟
  ما معتقدیم افزایش ناگهانی آگاهی والدین و مربیان راهی است موثر در پیشگیری از سوءمصرف مواد غیر مجاز در فرزندان.
  پس بیایید آگاهی های خود را افزایش دهیم !

  4. تربیت دینی و فرزندان ما
  می دانستید اعتقادات و معنویات فرزندان هم نیازمند تربیت و هدایت است؟
  معنای حقیقی معنویت و تفاوت آن با مذهب چیست؟
  می دانید راه درست درونی ساختن معنویت در فرزندان کدام است؟
  می دانید چگونه آموزش های دینی را با سن فرزندتان هماهنگ کنید؟
  بوسیله این کتاب می خواهیم فرا بگیریم چگونه می توانیم فرزندی معتقد و دیندار باشیم!

  5. جرائم و فرزندان ما
  ما معتقدیم پیشگیری بهترین راه مقابله با جرائم است.
  جرم و جنایت در دنیای امروز بیداد می کند و هر لحظه فرزندان ما را تهدید می کند.
  مطالعه این کتاب شما را در تربیت فرزندانی دور از بزهکاری یاری می دهد.
  چه کنیم تا فرزندانی در امان از شر بزهکاری و جرائم داشته باشیم؟
  چگونه با فرزندان مان ارتباط برقرار کنیم و در مورد احترام به قانون با آنها صحبت نمائیم؟
  اگر رفتارهای ناهنجار و ضد اجتماعی از فرزندمان مشاهده کردیم چه کنیم؟

  6. نوجوانانمان را دریابیم
  برای تربیت درست فرزندانمان لازم است:
  ویژگی های فرزندانمان را بویژه نوجوانانمان را بشناسیم!
  راه درست تعامل با آنها را بدانیم.
  صفات شخصیتی آنها را در مسیر درست هدایت کنیم.
  انرژی ها و استعدادهای سرشار آنها را شکوفا سازیم.
  و از پژمردگی نهال نوپای نسل جوان و نوجوان مان جلوگیری کنیم.

  7. مقابله و درمان اعتیاد و فرزندان ما
  با مطالعه این کتاب می توانید:
  در مقابل مشکل اعتیاد در فرزندان و خانواده ها چه باید کرد؟
  اگر فرزند یا یکی از افراد خانواده مان به دام اعتیاد گرفتار شدند چه کنیم؟
  چه راه های درمانی برای حل مشکل اعتیاد وجود دارد؟
  چگونه از عود و شدت یافتن اعتیاد در افراد جلوگیری کنیم؟
  ما معتقدیم اعتیاد آخرخط نیست. بلکه زیر نظر متخصصان، همواره راه هایی برای درمان و حل مشکل هست! پس با این راه ها آشنا شویم!

  8. تربیت جنسی و فرزندان ما
  درباره تربیت جنسی فرزندان چه می دانید؟
  می دانستید رشد و سلامت جنسی فرزندتان نیز مستلزم تربیت صحیح است؟!
  می دانید چگونه تحول جنسی فرزندتان را در راه درست هدایت کنید؟
  چقدر از اهمیت تربیت جنسی فرزندان مطلع هستید؟
  چگونه می توانید از عهده بعد جنسی تربیت فرزندتان به خوبی برایید؟
  راه درست تربیت جنسی فرزندان کدام است؟
  این کتاب در یافتن پاسخ مناسب این پرسش ها، به شما کمک می کند!

  9. ایدز و فرزندان ما
  یقیناً شنیدن نام ایدز همه ما را دچار وحشت می کند. لذا همه می اندیشیم که:
  درمقابل این پدیده خطرناک چه اقداماتی می توان انجام داد؟
  چگونه می توان آن را شناخت؟
  چگونه می توان از بروز آن پیشگیری کرد؟
  چگونه می توان با فرزندان در مورد ایدز و نحوه جلوگیری از آن صحبت کرد و به آنها آموزش داد؟
  برای سلامت و ایمنی فرزندان و خانواده از این بیماری چه باید کرد؟

  10. اعتیاد و فرزندان ما
  خطر اعتیاد در کمین همه، بویژه جوانان و نوجوانان است.
  شما والدین می توانید نقش اساسی در پیشگیری از این خطر در فرزندانتان داشته باشید.
  با 7 نکته کلیدی تربیتی جهت موفقیت در امر تربیت و پیشگیری از معضل اعتیاد آشنا شوید.
  راهکارهای عملی جهت اجرای این نکات را بشناسید و در جهت فرزندانی سالم گام بردارید.

   

   

 • 27.مجموعه کتاب های درمان نگهدارنده وابستگی به مواد افیونی

  1.درمان نگهدارنده با متادون و بوپروفین، چرا و چگونه (راهنمای دمان نگهدارنده با متادون و بوپروفین)
  2. شناخت تاثیر متقابل شیشه و متادون (فرشته متادون)
  3. نقش خانواده در درمان نگهدارنده (درمان نگهدارنده چیست و چگونه عمل می‌کند)
  4. پیشگیری از لغزش و عود در مسیر درمان (پیشگیری از عود)
  5. خواب راحت و کافی در طول اعتیاد (معجزه ی خواب)
  6. ارتقا سلامت دهان و دندان در طی درمان (دندان‌های سفید و لثه‌های سالم)
  7. شیوه‌های مدیریت خشم و تنظیم هیجانات (مدیریت خشم)

   

 • 28. 365 راه برای پرورش فرزندانی فوق العاده

  365 راه برای پرورش کودکانی فوق‌العاده
  کتاب الهام بخش و تاثیرگذار 365 راه برای پرورش کودکان فوق‌العاده به شما کمک خواهد کرد تمام آنچه که والدین می‌خواهند تحقق بخشید: پرورش کودکانی باهوش،مسئولیت پذیر، راستگو، شاد، مودب و خلاق.
  راهنمایی های فالیت مدار و کامل این کتاب مهم به شما برای ایجاد مهارت‌های زندگی در کودکانتان کمک کرده، آنها و کل خانواده را غنی خواهد ساخت

  منبعی فوق العاده برای والدین و مربیان...
  این کتاب به شخصیت‌سازی کودکان کمک کرده، اعتماد به نفس را در آنها ایجاد و تشویق خواهد کرد. ایده‌ها، فعالیت‌ها و پیشنهادات این کتاب ارزشمند هستند.
  مجله کلاس‌های درس خلاق(کارگاه تلویزیون کودکان)

  365 راه برای پرورش کودکانی فوق‌العاده!
  راه‌های خلاق برای پرورش خانواده‌هایی سالم و شاد
  مجله کودکان سالم

   

   

 • 29.ای کاش بینی من هم سبز بود

  داستانی مناسب برای گروه سنی 7 تا 77 سال
  با مقدمه‌ای از دکتر غلامعلی افروز
  «بینی سبز! چقدر احمقانه»

  پانچلو با خودش فکر کرد داشتن بینی سبز او را سریع‌تر، باهوش‌تر یا قوی‌تر نمی‌کند، بلکه فقط او را شبیه بقيه‌ی مردم شهر می‌کند. چطور ممکن است کسی بخواهد بینی‌اش را رنگ کند، در حالی که ایلای (سازنده‌ی آدم‌چوبی‌ها) آن‌ها را به دلیل خاصی، متفاوت از یکدیگر ساخته است.
  زمانی رسید که پانچلو دیگر به دیدن ایلای نمی‌رفت و کم‌کم بینی رنگ‌شده چندان به نظرش احمقانه نمی‌آمد.
  چون بینی‌ رنگ‌شده او را شبیه دیگر ومی‌کی‌ها می‌کرد. پانچلو بیش از هر زمان دیگری نیاز داشت صدای سازنده‌اش را بشنود که می‌گفت: «من در هر شرایطی تو را دوست دارم و همیشه به تو کمک خواهم کرد تا به همان شکلی برگردی که تو را ساخته ‌بودم.»
  ما هم درست شبیه پانچلو، گاهی می‌خواهیم همرنگ جماعت شویم تا در جامعه مقبول باشیم. این نیاز، ما را مجبور می‌کند تا خودمان را به شکل دیگران درآوریم، شبیه آ‌ن‌ها رفتار کنیم و تصور کنیم اگر این‌طور نباشیم، از طرف جامعه طرد خواهیم‌ شد!
  درسی که پانچلو به سختی آموخت، بیش از پیش به ما نشان می‌دهد که پایبندی به آن‌چه که هستیم و آن‌گونه که آفریده شده‌ایم، اهمیت فراوانی دارد. این داستان یادآوری می‌کند که اگر به شکلی بی‌همتا ساخته شده‌ایم، حتماً دليل خاصی دارد. از این مهم‌تر، خاطرنشان می‌کند در این دنیا کسی هست که همواره ما را دوست دارد و به ما یاری می‌دهد تا وجود بی‌نظیرمان شکوفا شود.

   

   

 • 30.تو برای من عزیزترینی

  داستانی مناسب برای گروه سنی 7 تا 77 سال
  جمع‌آوری جعبه و توپ در شهر مد شده بود! جعبه‌های رنگارنگ، و توپ‌های فانتزی. همه‌ی اهالی شهر ومی‌کی‌ها مشغول جمع کردن جعبه و توپ بودند؛ همه به جز پانچلو. پانچلو هم برای این‌که از دیگران عقب نیفتد، سعی کرد هر کاری لازم بود انجام دهد تا مثل آن‌ها شود.
  او هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد مجبور شود این قدر تلاش کند و از چیزهایی که برایش مهم بودند صرف نظر کند تا صاحب جعبه‌ها و توپ‌های بیشتری شود. تا این‌که ایلای، سازنده پانچلو، از این فرصت استفاده کرد تا موضوع مهمی را به او یادآوری کند. «تو بیش از این‌ها برایم ارزشمندی چون تو را با عشق ساخته‌ام و همین‌طور که هستی دوستت دارم» آیا شما نیز گاهی نیاز دارید که این موضوع به شما یادآوری شود؟

   

   

 • 31.تو بی نظیری

  داستانی مناسب برای گروه سنی 7 تا 77 سال
  شما همواره از نظر خداوند ارزشمند هستید.
  این داستان کودک درون هر کدام از ماست، تا باور کنیم کسی وجود دارد که بدون توجه به ظاهر، دارایی‌ها یا مهارت‌هایمان به ما عشق می‌ورزد تا با اطمینان به عشق او ارزش وجودی خود را فراموش نکنیم، به قضاوت‌های دیگران اهمیت ندهیم و در مسیر او حرکت کنیم.
  دنیا به ما می گوید: " تو ارزشمند هستی فقط اگر باهوش باشی، زیبا باشی، یا مهارت‌های مختلف داشته باشی."
  اما خدا به ما می‌گوید: " تو بی‌نظیر هستی فقط به این خاطر که بنده من هستی و تلاش می‌کنی در مسیر من حرکت کنی."

   

 • 32.بسته کاغذی مدادی ارزیابی شناختی
  بسته کاغذی مدادی ارزیابی شناختی
  باید پذیرفت که نخستین و بنیادی‌ترین گام به دنیای در‌هم‌تنیده عملکردها و نقایص پیدا و پنهان مغز انسان، سنجش‌های شناختی می‌باشند که بایستی با ابزارهای معتبر و دقیق صورت پذیرد.
  بنابراین هرگونه تلاشی در راستای طراحی و تولید ابزارهای این‌چنینی بسیار ارزشمند است. بسته PCAPP نیر که با هدف توسعه ابزارهای سنجش شناختی برای آزمودنی‌های فارسی زبان تولید شده است، به‌عنوان تلاشی مقدماتی اما نوین در داخل کشور محسوب می‌شود.
  این بسته که مجموعه‌ایی از ده آزمون رایج‌ و کاربردی فراخنای ارقام رو‌به‌جلو، فراخنای ارقام رو‌به عقب، توالی حروف و ارقام، جایگزینی نماد/حروف و ارقام، ساخت دنباله الف، ساخت دنباله ب، سیالی کلامی، استروپ، یادگیری کلامی-شنیداری و شکل پیچیده ری‌استریخمی‌باشد، می‌تواند به‌عنوان معیاری برای انجام اقدامات بعدی در جهت تقویت و بهبود حافظه و یادگیری، حافظه‌کاری، توجه و کارکردهای اجرایی آزمودنی‌هامورد استفاده قرار گیرد.
  در تولید این بسته اهداف ده‌گانه ذیل مدنظر بوده است:
  1. ارزیابی به روش کاغذ‌ مدادی
  2. فراهم نمودن امکان ارزیابی شناختی در یک جلسه
  3. انتخاب از میان شناخته‌شده‌ترین پیمانه‌های ارزیابی
  4. جامعیت نسبی ابزارهای انتخاب‌شده در بسته
  5. توجه به ظرافت‌های زبان‌شناختی ارزیابی شناختی با استناد بر مطالعات بومی
  6. تاکید بر اهداف آموزشی با تولید کتابچه راهنمای اجرا و نمره‌گذاری آزمون‌ها
  7. امکان بازسنجی با داشتن فرم آلترناتیو
  8. کاربردهای پژوهشی
  9. عدم ادعای کارکرد بالینی
  10. نسخه مقدماتی و تلاش برای توسعه در آینده
  قابل ذکر است که در هر بسته PCAP، از هر یک از آزمون‌های اصلی و آلترناتیو ده نسخه گذاشته شده است تا آزمون‌گر بتواند با خرید هر بسته، از ده نفر ارزیابی‌ها را بعمل آورد.
   


 • 33.جاذبه های گردشگری جاده هراز

  این کتاب به معرفی جاذبه‌های گردشگری طبیعی و فرهنگی جاده‌ی هراز پرداخته است.
  جاده هراز که از تهران شروع می‌شود و تا شهر آمل ادامه دارد، در مسیر 155 کیلومتری خود جاذبه‌های فراوانی دارد که هر کدام زیبایی...

   

   

   

 • 34.پیشگیری از عود

  چگونه از عود بیماری اعتیاد، در طی درمان پیشگیری نماییم؟
  اغلب خانواده ها اگرچه تمام تلاش خود را براى بهبودى معتاد به كار مى‌گيرند، اما دقيقاً نمى‌دانند چگونه مى‌توانند به بيمار كمک كنند. در اين كتاب، پس از آنكه توضيح مختصرى در مورد لغزش و عود ارائه مى‌شود، به اين سؤال پاسخ داده خواهد شد كه خانواده بايد براى پيشگيرى از لغزش و عود چه كارهايى انجام دهد؟ بسيارى از نكات اشاره شده در اين كتاب براى همه خانواده‌هايى كه عضو در حال بهبود دارند، صرف نظر از اينكه بيمار به چه شيوه‌اى درمان مى‌شود، كاربرد خواهد داشت.
  به اين ترتيب مطالعه اين كتاب به خانواده‌هايى كه يک يا چند نفر از اعضاى آن‌ها معتاد در حال بهبودى هستند و مى‌خواهند در مورد نحوه پيشگيرى از عود اطلاعاتى به دست آورند، درمانگرانى كه می‌خواهند توضيحات كوتاه و ساده‌اى در مورد شيوه رفتار با فرد در حال بهبود به خانواده‌هاى بيماران ارائه كنند، اساتيدى كه مى‌خواهند به دانشجويان خود در مورد نحوه تعامل خانواده با فرد در حال بهبودى آموزش دهند و ... توصيه مى‌شود.

   

   

   

 • 35.کوه پیمایی و طبیعت گردی

  پیاده روی در مرتعی سرسبز در یک روز بهاری، قدم زدن بر روی شن های روان کویر، شنیدن صدای خش خش برگ های پاییزی جنگل، عبور از رودخانه سرد در گرمای طاقت فرسا، تجربه سکوت و تاریکی مطلق در اعماق غار، پیمایش دامنه های پر از گل و گیاه و کوه پیمایی تا رسیدن به قاره ی سترگ، قسمت عمده ای از سبک زندگی کوهپیمایان...

 • 36.خدمات بستری در درمان اعتیاد

  شبكه نوين ارائه خدمات درمان سوء مصرف مواد در ايران از سال 1375 با تاسيس مراكز درمان سرپايی سم‌زدايی، تشكيل و چند اجتماع درمان مدار و درمان‌های اقامتی پرهيز مدار (كمپ ها) شكل گرفت و با اضافه‌شدن درمان‌های نگهدارنده از سال 1382 ارتقاء يافت.
  در حال حاضر، درمان‌های بستری و اقامتی دارويی در كنار درمان‌های سرپايی پرهيزمدار با محوريت مداخلات دارويی و روان‌شناختی نقاط اصلی ضعف در شبكه درمان سوء مصرف مواد ايران می‌باشد. كتاب حاضر تلاش دارد تا مخاطب خود را با شرايط و چگونگی اجرای اين نوع مداخله درمانی آشنا سازد و زمينه‌های لازم برای ايجاد مراكز بستری را با هدف تقويت شبكه درمانی كشور فراهم آورد.

   

   

 • 37.درمان وابستگی به شیشه

  درمان وابستگی به «شيشه» چگونه انجام می‌شود؟
  این کتاب چه برای آنهایی که هنوز به فکر درمان وابستگی خود به شیشه نیفتاده‌اند و چه برای آنهایی که قصد ورود به درمان را دارند اطلاعات ارزشمندی از نحوه درمان «بیماری وابستگی به شیشه» فراهم می‌کند.
  وابستگی به شیشه و عوارض جسمی و مغزی آن اگرچه بسیار جدی هستند، کاملاً قابل درمان اند. تنها به شرطی که شما اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. برای کسب اطلاعات صحیح و علمی در مطالعه این کتاب با ما همراه شوید.

   

   

 • 38.دندان های کودک من

  یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که فرزند در هر سنی با آن مواجه است، مسأله بهداشت دهان و دندان می‌باشد. کودک برای حفظ سلامتی دندان هایش به کمک والدین وابسته است و والدین در این زمینه مسئولیتی مهم بر عهده دارند.
  کتاب حاضر در 5 مرحله سنی طبقه‌بندی شده (از هنگام تولد تا پس از دوازده سالگی) مهم‌ترین پرسشهای والدین را در زمینه بهداشت دهان و دندان مطرح کرده و سپس همراه تصویرگری جذاب با بیانی روان و در عین حال علمی به پاسخگویی کاربردی این پرسشها پرداخته است.
  در انتهای کتاب نیز نکات جمع بندی شده‌ای که والدین می‌توانند برای بهبود سلامت دهان و دندان کودک خود انجام دهند، بیان گردیده است.
  مطالعه این کتاب را به تمامی والدین و مربیان دلسوز توصیه می‌کنیم.

   

 • 39.چگونه در طول درمان بیماری اعتیاد دندان‌هایی سفید و لثه‌هایی سالم داشته باشیم؟

  مشکلات دهان و دندان از جمله شایع ترین مشکلاتی است که مخصوصا افراد دچار بیماری اعتیاد با آن دست و پنجه نرم می کنند.
  از طرف دیگر در مراحل درمان اعتیاد به دلیل قطع استفاده از داروهای مخدر، گاهی تحمل درد دهان و دندان مشکل می گردد، لذا در این کتاب بر آن شدیم تا با ارایه مطالبی در زمینه سلامت دهان و دندان و نحوه پیشگیری و کنترل مشکلات آن، همزمان با درمان اعتیاد شما، باری از مشکلات دهان و دندانتان نیز برداشته و به درمان هرچه موثرتر بیماری اعتیاد کمک کرده باشیم.

   

 • 40. پک DVD بیش خوری و اضافه وزن

  فیلم آموزشی مداخلات عصبی شناختی دخیل در بیش خوری و اضافه وزن

   

   

 • 41.پوستر 10 آسیبی که مواد میتواند وارد نماید

  ضعف در یادگیری مهارت‌های جدید...
  اختلال در تصمیم گیری...
  ناتوانی در مدیریت روابط اجتماعی...
  ولع غیر قابل کنترل برای مصرف مواد...
  افت کارکرد حافظه...
  حرکات بدنی غیر عادی...
  ناتوانی در تنظیم احساسات...
  اختلال خواب...
  جنون: توهم و هذیان...
  کمبود انرژی و انگیزه...


  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4،000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

 • 42.پوستر 10تمرین نوروفیدبک برای مغز

  بیدار کردن حس بویایی...
  استفاده از هر دو دست...
  ایجاد تغییرات ظاهری...
  تجربه‌های مسیرهای جدید...
  تغییر محیط اطراف...
  تغییر برنامه‌های معمول روزانه...
  راه رفتن با چشم‌های بسته...
  تماشای تلویزیون بدون صدا...
  مطالعه مطالب متفاوت و جدید...
  دقت به جزئیات...

  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4،000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

   

   

 • 43. پوستر 10 نکته برای بهبود توان مغزی

  صبر و امیدواری...
  ارتباطات اجتماعی سالم...
  برنامه منظم خواب و بیداری...
  رژیم غذایی مناسب...
  مثبت اندیشی و دوری از احساسات منفی...
  فعالیت‌های تفریحی...
  بازی‌‌های مغزی...
  ورزش و فعالیت‌های بدنی...
  یادگیری مهارت‌‌های جدید...
  بازتوانی با ورزش‌های منظم مغزی...


  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4،000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

 • 44.پوستر 10نکته کلیدی برای حفظ سلامت دهان و دندان

  10 نکته کلیدی برای حفظ سلامت دهان و دندان در درمان اعتیاد

  1 دندان‌های خود را روزی دوبار با خمیر دندان...
  2 دست کم روزی یکبار، به ویژه شب‌ها پیش از خواب از...
  3 پس از خوردن غذا به مدت 20 دقیقه آدامس بدون...
  4 مصرف الکل و سیگار را ترک و یا...
  5 تعداد دفعات خوردن و نوشیدن مواد خوراکی قندی را...

  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4،000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

 • 45.پوستر 10نکته کلیدی برای خانواده های بیماران معتاد

  10 نکته کلیدی برای خانواده بیماران مبتلا به شیشه...
  1. تا می‌توانید درباره ماده شیشه، بیماری اعتیاد و شیوه درمان آن اطلاعات کسب کنید...
  2. برای اجرای درمان بیمار معتاد، خواست و اراده او ضروری است...
  3. کمک و همراهی خانواده برای ورود بیمار به درمان و ادامه درمان ضروری است...


  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4،000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

 • 46.پوستر مصرف شیشه با ما چه میکند

  1. وابستگی و اعتیاد...
  2. تخریب ظاهر افراد...
  3. تخریب مغز...
  4. آسیب به قلب و کلیه...
  5. تخریب لثه و دندان‌ها...
  6. افسردگی و کاهش انگیزه...

   تعداد صفحات ر: 1 صفحه
  قیمت : 4,000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

   

 • 47.پوستر طلایی رژیم غذایی مغز

  ماهی ها...
  تخم مرغ...
  مغز بادام، فندق، گردو...
  شکلات تلخ...
  گوشت قرمز و جگر...
  آب...
  شیر...
  سبزیجات سبز و قرمز...
  چای و قهوه...


  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4،000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

 • 48.پوستر شیشه و متادون

  شیشه و متادون (ماجراهای جنگ دیو و فرشته)
  1. شیشه یک ماده محرک صنعتی است که ممکن است...
  2. مصرف شیشه در حین درمان نگهدارنده با متادون...
  3. در جنگ بین فرشته متادون ودیو شیشه متاسفانه برنده نهایی...

  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4,000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

 • 49.پوستر درمان نگهدارنده با متادون و بوپرونورفین

  فواید درمان نگهدارنده با متادون و بوپرنورفین
  درمان نگهدارنده یک درمان اثربخش و واقعیست. در طی درمان نگهدارنده، داروهایی مانند متادون یا بوپرنورفین مانند یک کلید...


  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4،000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   

 • 50.پوستر تخریب مغزی به علت مصرف مت آمفتامین

  تخریب مغزی به علت مصرف مت آمفتامین (شیشه)

  تعداد صفحات : 1 صفحه
  قیمت : 4،000 تومان
  وزن : 100 گرم
  قطع : اندازه 50 × 70 سانتیمتر

   


 • 51.بسته جامع شناختی ادن بروک

  بسته‌ای که پیش رو دارید شامل 10 سری آزمون معاینه شناختی ادن بروک به همراه یک دفترچه راهنمای نمره گذاری و اجرا است.
  هدف از طراحی و تولید این مجموعه فراهم نمودن ابزاری است که در مدت زمان کوتاهی بتواند ارزیابی شناختی جامعی را در خصوص میزان عملکرد آزمودنی در حیطه‌های توجه و جهت یابی، حافظه، سیالی کلامی، زبان و توانایی دیداری فضایی در اختیار آزمون‌گر قرار دهد.


 • 52. پرونده‌ی بیماران تحت درمان سوء مصرف مواد CDAP

  به همراه پایش ماهانه و روان درمانی مواد محرک و مخدر

   

 • 53.راهی که پیدا شد

   راهي كه پيدا شد... 

  روايت گوشه‌هايی از زندگی من در دوران كاهش وزن 

  این کتاب قصه‌ زندگی من در روزهایی است که تلاش می‌کردم چاقی را که همیشه یکی از قدیمی‌ترین مشکلات زندگی‌ام بوده حل کنم. هنگام نوشتن این کتاب شما را نزدیک و صمیمی به خود می‌دیدم و تلاش می‌کردم صمیمیت، صداقت و بی‌پیرایگی در تمام صفحات موج بزند.

  در هر قسمت از این کتاب تلاش کرده‌ام مفاهیم مهمی را که آموخته و خود امتحان کرده بودم در قالب داستان‌های شخصی از زندگی خود و مراجعانم به شما منتقل کنم. چون بر این باورم که مردم قصه شنیدن را بیشتر دوست دارند. پس برایتان تعریف کردم تا شما هم راه و چاه کاهش وزن با استفاده از توانمندی‌های مغز هوشمندتان را یاد بگیرید.

  این کتاب قصه‌ی تغییر است، تغییری که هیچ وقت حتی فکرش را هم نمی‌کردم در زندگی ام رخ دهد. امیدوارم خواندن آن بتواند با روشن کردن چراغی در ذهنتان آغازگر این تغییر ارزشمند در زندگی شما هم بشود.

   

   

 • 54.پک هفت جلدی وابستگی به مواد افیونی

  پکیج 7 جلدی افیونی شامل کتاب‌های:

  1. درمان نگهدارنده با متادون و بوپروفین، چرا و چگونه (راهنمای دمان نگهدارنده با متادون و بوپروفین)
  2. شناخت تاثیر متقابل شیشه و متادون (فرشته متادون)
  3. نقش خانواده در درمان نگهدارنده (درمان نگهدارنده چیست و چگونه عمل می‌کند)
  4. پیشگیری از لغزش و عود در مسیر درمان (پیشگیری از عود)
  5. خواب راحت و کافی در طول اعتیاد (معجزه خواب)
  6. ارتقا سلامت دهان و دندان در طی درمان (دندان‌های سفید و لثه‌های سالم)
  7. شیوه‌های مدیریت خشم و تنظیم هیجانات (مدیریت خشم)

 • 55.راهنمای درمان نگهدارنده با متادون برای خانواده ها

  درمان اعتیاد به مراتب پیچیده‌تر و سخت‌تر از آن چیزی است که معمولا مردم تصور می‌کنند.
  می‌توان به جرات گفت کمتر مصرف کننده موادی است که از خانواده‌اش برای ترک مواد جملات زیر را نشنیده باشد:
  1- فقط کافیه اراده کنی!
  2- تو خودت باید تصمیم بگیری و ترک کنی!
  3- اگه یه جو غیرت داشته باشی، می‌تونی ترک کنی!
  درمان نگهدارنده درمانی طولانی است كه نتايج درمانی آن برای بيمار و به خصوص خانواده بيمار به مرور مشهود میشود. تنها بودن بيماری شما در مسير درمان از كارآيي درمان كاسته و تنهایی بيمار میتواند آسيب جديد به فرآيند درمان بزند.
  اين كتاب بدين منظور نوشته شده است تا شما به عنوان خانواده بيمار بتوانيد همراه و همسفری مطمئن در مسير بهبودی بيمار خود باشيد. مطالعه اين كتاب زمان زيادی را از شما نمی‌گيرد ولی به كاربردن توصيه‌های آن كه با استفاده از تجربيات جهانی و در نظر گرفتن شرايط بيماران ايرانی نوشته شده است میتواند دستاوردهای بزرگی را برای شما و بيمارتان به همراه داشته باشد.

  خلاصه ای از عناوین کتاب:
  اعتیاد چیست؟
  معتاد به مواد مخدر کیست؟
  متادون چیست؟
  بوپرنورفین چیست؟
  طول مدت درمان نگهدارنده چقدر است؟
  عوارض شایع متادون و بوپرنورفین
  موارد مخدر و عوارض آن

   

   

   

   

   

   

 • 56. پک چهارجلدی فرزندپروری

  این پکیج شامل کتاب های:
  _ مادرخوب،مادربد
  _ مادر و جنسیت فرزند
  _ زبان مادر
  _ دندان های کودک من

  خرید اینترنتی
  مولفین : دکتر حامد اختیاری ، دکتر نهاله مشتاق ، دکتر سارا اسدالله زاده
  قیمت : 24,000 تومان
  وزن : 410 گرم

   

   

 • 57.درمان نگهدارنده چیست و چگونه عمل می‌کند؟

  درمان نگهدارنده با متادون و بوپرنورفین از بهترین گزینه‌های درمانی برای افرادی است که دچار بیماری اعتیاد به مواد مخدر نظیر کراک، تریاک...

   

 • 58.افراد موفق چگونه فكر می كنند
  همه دنبال افراد خوش‌فکر هستند. آن‌ها مشکلات را حل می‌کنند. همیشه ایده‌هایی دارند و همواره به آینده‌ای بهتر امیدوارند. به ندرت می‌توان آن‌ها را فریب داد یا از آن‌ها سوء‌استفاده کرد. خلاصه این‌که، افراد خوش‌فکر در کارشان موفق هستند.
  کتابی که در دستان شماست، برگردانی از کتابی با همین عنوان است و به شما نشان می‌دهد چگونه یک متفکر موفق باشید و زندگی و کار خود را متحول سازید.
  هر فصل روی یکی از این یازده نوع تفکر متمرکز شده است:
   
  - تفکر کل‌نگر
  - تفکر متمرکز
  - تفکر خلاق
  - تفکر واقع‌گرا
  - تفکر استراتژیک
  - تفکر امکان‌گرا
  - تفکر عمیق
  - تفکر عامیانه
  - تفکر مشارکتی
  - تفکر غیرخودخواهانه
  - تفکر هدف‌گرا
   
   
 • 59.مجموعه کتاب های درمان وابستگی به مواد محرک (شیشه)
  پکیج 7 جلدی شيشه شامل کتاب‌های:
   
  1. شیشه چیست؟
  2. شیوه‌های درمان اعتیاد به شیشه (درمان وابستگی به شيشه)
  3. شیوه‌های ارتقا توان مغزی (گنجينه ی مغزی)
  4. پیشگیری از لغزش و عود در مسیر درمان (پيشگيری از عود)
  5. خواب راحت و کافی در طول درمان (معجزه خواب)
  6. ارتقا سلامت دهان و دندان در بیماری اعتیاد (دندان‌های سفيد و لثه‌های سالم)
  7. شیوه‌های مدیریت خشم و تنظیم هیجانات (معجره خواب)
   
   


 • 60.كار و تمرين توانبخشی مغزی
  بياييد سلول‌های کوچک خاکستری را به کار بگيريم!
  سلول‌های مغزی تخريب شده در جريان بيماری ام اس، آلزايمر، مصرف مواد، مسموميت، سکته يا ضربه مغزی ممکن است ديگر ساخته نشوند، اما اين پايان راه نيست. مغز، اين عضو شگفتی آفرين و انعطاف پذير بدن می‌تواند با ايجاد راه های عصبی جديد، عملکرد ازدست رفته خود را بازيابد. برنامه‎های بازتوانی شناختی با کمک به مغز در شناسايی و شکل دادن راه‎های عصبی جايگزين، اثرات سوء آسيب مغزی را تا حد زيادی رفع می‌کنند.
  چه کسانی بايد اين کتاب را بخوانند؟
  کتاب پيش رو با ارائه عملی بيش از 140 تمرين بازتوانی شناختی در زمينه تقويت حافظه، مهارت‌های اجرایی، آگاهی و بينش و سازگاری هيجانی در افراد دچار آسيب مغزی، مجموعه‌ای ارزشمند از راهکارهای مناسب می‌باشد. 
  اصل کتاب براساس برنامه‌های قابل ارائه در گروه‌های درمانی شکل گرفته است.
  بنابراين می‌توان آن را به عنوان مرجع درمانگرانی که با افراد دچار آسيب مغزی کار می‌کنند، در نظر گرفت. 
  از طرفی، هر کدام از تمرين‌های کتاب مانند دستور آشپزی برای تمام افراد قابل اجراست.
  بنابراين زمانی که فرد دچار آسيب مغزی يا خانواده او دنبال روش‌هايی برای بهبود وضعيت حافظه و مهارت‌های تفکر هستند، تهيه اين کتاب، خالی از فايده نخواهد بود. استفاده از اين کتاب حتی برای کسانی که می‌خواهند مغز سالم خود و شيوه‌های تمرين دادن آن را بشناسند مفيد خواهد بود.
   


 • 61.باشگاه مغز 1
  کتاب آموزش و تمرین برای تقویت و بازتوانی مغزی
  اين كتاب نوشته شده است تا شما، البته مغزتان، را یک لحظه هم تنها نگذارد.
  تمرينات در نظر گرفته شده در اين كتاب از سويى و آموزش‌ها و نكات كاربردى از سوی ديگر، دست به دست هم داده‌اند تا در طى 16 جلسه شما را در هفت حيطه شناختى مهم حافظه، توجه، مهارت‌هاى بصرى -فضايى، حل مساله و منطق، مهارت‌هاى محاسباتى، بازشناسى چهره و احساسات و مهارت‌هاى كلامى بيش از پيش توانمندسازند.
  در حقيقت خريد اين كتاب به منزله ثبت نام شما در یک دوره بازتوانى مغزى است كه حضور و مشاركت فعال‌تان در جلسات آن الزامى است.
   
 • 62.دندان‌هایی سفید و لثه‌هایی سالم
  مشکلات دهان و دندان از جمله شایع‌ترین مشکلاتی است که مخصوصا افراد دچار بیماری اعتیاد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
  از طرف دیگر در مراحل درمان اعتیاد به دلیل قطع استفاده از داروهای مخدر، گاهی تحمل درد دهان و دندان مشکل می‌گردد، لذا در این کتاب بر آن شدیم تا با ارائه مطالبی در زمینه سلامت دهان و دندان و نحوه پیشگیری و کنترل مشکلات آن، همزمان با درمان اعتیاد شما، باری از مشکلات دهان و دندانتان نیز برداشته و به درمان هرچه موثرتر بیماری اعتیاد کمک کرده باشیم.
   
 • 63.هدیه‌ی مخصوص تو
  داستانی مناسب برای گروه سنی 7 تا 77 سال.
  یک روز صبح وقتی آدم‌چوبی‌ها هدیه‌هایی جدید دریافت کردند، به‌شدت هیجان زده شدند! 
  هر هدیه مناسب شخص دریافت کننده و کاملاً هماهنگ با او بود.
  این داستان، اهالی شهر ومی‌کی‌ها را در کشف علت هر کدام از هدیه‌ها همراهی می‌کند. آن‌ها درمی‌یابند که موضوعی بسیار مهم‌تر در پس این هدیه‌ها وجود دارد. این‌که هر کس می‌تواند موهبت‌ بی‌نظیر خود را در راه کمک به دیگران به‌کار گیرد و در دنیای اطرافش تغییر مثبت ایجاد کند.

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی