وقتی عزیزی از جمع ما به دیار ابدی رهسپار می شود ، برگزاری چندین و چند مراسم ختم و عزاداری ، هزینه کردن جهت دادن شام و ناهار ؛ پارچه نویسی ؛ توزیع تراکت ؛ درج تسلیت در روزنامه ؛ خرید تاج گل و توزیع حلوا و چنین اقداماتی ، از جمله اقدامات مرسوم در جامعۀ ما می باشد . مرکز آرن ؛ در عین ادای احترام کامل به تمامی این آداب و رسوم و باورهای رایج در جامعه ؛ به منظور ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بین عموم مردم و ثبت نامی نیک و ماندگار از عزیزان سفر کرده ؛ به مخاطبان خود توصیه می کند و از ایشان خواهش می کند که بخشی از هزینه های مراسم عزاداری را صرف خرید کتاب های آموزنده و مفید کرده و با درج نام عزیز سفر کردۀ شان در ابتدای این کتاب ها ؛ آنها را بین مردم توزیع نمایند . " کمپین خیرات کتاب به جای حلوا " ابتکار جدید مرکز آرن به منظور ترویج فرهنگ مطالعه ؛ معرفی کتاب های آموزنده به عموم مردم ؛ حمایت از نویسندگان و ناشرین حوزۀ فعالیت های میان رشته ای ( روانشناسی ، مشاوره ؛ روانپزشکی ؛ علوم شناختی ، نوروساینس ، تربیت بدنی ؛ مهندسی پزشکی و .... ) و ایجاد باقیات صالحاتی ماندگار برای افرادی است که به هر دلیلی به دیار حق شتافته اند .

مرکز آرن در اولین گام ؛ و با همکاری و حمایت خانوادۀ محترم شادروان عبدالکریم امیری که چندی پیش ؛ جان به جان آفرین تسلیم کرد ، با خرید ۸۰ جلد کتاب و درج مشخصات این مرحوم در ابتدای این کتاب ها ؛ آنها را به رایگان بین شرکت کنندگان در جلسات هفتگی خود توزیع کرد .

تمامی علاقه مندان به شرکت و حضور در این کمپین علمی - فرهنگی ؛ ( از مردم عادی گرفته تا نویسندگان و ناشرین محترم و کلیۀ اقشار جامعه ) می توانند با اعلام حمایت و خرید و معرفی حتی یک جلد کتاب یا بیشتر در توسعۀ این روند در کنار مرکز آرن باشند . عزیزان علاقه مند می توانند کتاب های مورد نظرشان را با درج اسامی عزیزان متوفی ، در اختیار مرکز آرن قرار دهند تا در جلسات مختلف و نشست های گستردۀ مرکز آرن بین گروه های مختلف اجتماعی از قبیل دانش آموزان ، والدین ؛ دانشجویان ؛ مربیان مهدکودک ها ، معلمان ؛ مددجویان بهزیستی ، اقشار آسیب دیده و ..... توزیع شود . توجه داشته باشیم که اهدای کتاب ؛ اهدای دانایی است . تقدیم تاج گل و نوشتن پارچه و توزیع تراکت و پخش حلوا و .... به خانوادۀ یک مرحوم ؛ اثربخشی ای در حد یک یا دو روز دارد . اما خیرات کتاب با نیت شادی و آرامش ارواح درگذشتگان ؛ ضمن کمک به ناشرین و نویسندگانی که این روزها در سختی و با مشکلات فروانی به فعالیت مشغول هستند ، هم به ارتقای فرهنگی جامعه کمک می کند و هم نامی نیک و ابدی برای درگذشتگان مان رقم می زند . اینگونه هر زمان کسی کتاب اهدا شده را مطالعه کند ، با قرائت فاتحه ای ؛ در شادی روح آن عزیز سفر کرده سهیم خواهد بود . علاقه مندان به همراهی در این کمپین می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ با شماره های تلفن مرکز آرن ۵ – ۳۸۴۶۳۶۵۳ – ۰۵۱ تماس حاصل فرمائید و یا با نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه نمایند .

آدرس مرکز: مشهد - خيابان احمدآباد - بين ملاصدرا ۱۱ و ۱۳ - پلاک ۵۵ - تلفکس: ۵-۳۸۴۶۳۶۵۳ - ۰۵۱

سامانه آرن کارت
ارسال پیام تلگرامی